zde najdete pouze online hry zdarma

Tremulous: Aimbotter je odpad hráčské komunity

Bohužel i v Tremulousu existují programy na automatické zaměřování (aimbot) a občas se najde někdo, kdo tuhle nekalou taktiku začne využívat. Jak vůbec aimboti na tuto hru vznikaly a jak dopadají jejich uživatelé?

Z ráje do pekla


Když vznikl Tremulous, tak si oba týmy mezi sebou v míru a pokoji vesele ustřelovali hlavy. Všechno se zdálo být v pohodě, když po několika měsících (možná i letech), se někdo rozhodl, že naprogramuje aimbota.

Někteří hráči začali používat aimboty a to způsobilo zkažení mírumilovné atmosféry ve hře. Jednak samozřejmě aimbotter kazil hru ostatním, protože trefil každého nepřítele, takže jakákoli taktika, uhýbání, nebo číhání na nepřítele byla k ničemu a navíc hráči začali být podezřívaví. Jakmile byl někdo moc dobrý, byl první v tabulce se skóre, nebo třeba zastřelil nepřítele ve vzduchu, hned ho volili na vykopnutí ze hry a často hlasování prošlo a nevinný dobrý hráč byl vykopnut.

Už neexistovaly pohodové hry od začátku do konce a pro adminy nastalo peklo. Několikrát za hru se museli odpojit od týmu a sledovat podezřelé hráče a banovat je. Aimbotterům to bylo asi jedno, prostě šli kazit hru jiným hráčům na jiný server a existovali i takoví, kteří se chlubili tím, kolik dostali banů a cheatování nijak neskrývali.

Vylepšování aimbotů


I když hráč s aimbotem trefil všechno, šel snadno rozpoznat a to i hráčem z druhého týmu. Nejen, že není reálné, aby zastřelil každého v okolí, ale aimbot byl hloupý a zaměřoval nepřátele i přes zeď, nebo zaměřoval jejich mrtvoly a to vše vždy přesně na střed hráče. K detekci používal celou oblast kolem sebe, takže v jednu chvíli střílel před sebe, jakmile cíl umřel, v milisekundě se otočil dozadu a střílel po jiným nepříteli.

Jenže autor aimbota ho stále vylepšoval, takže už přestal zaměřovat skrz zdi, přestal zaměřovat mrtvoly hráčů, a soustředil se jen na to, co je vidět před hráčem. Umožnil nastavit jistou nepřesnost v zaměřování, přidal autostřílení když byl cíl zaměřen a další věci. To zkomplikovalo rozeznání aimbota od dobrého hráče, ale na druhou stranu, čím byl aimbot méně rozeznatelným, tím byl méně „výhodný“.

Lameři s aimboty


S aimbottery se však užila i sranda, protože aimboty ve většině případů používají opravdu ti největší lamy, kteří ani nechápou která bije a nic bych za to nedal, že si toho aimbota ani neumí sami zprovoznit. Velmi zábavné bylo třeba pozorovat takového hráče na serveru s nastavením unlagged off. Tam musíte střílet před nepřítele ve směru jeho pohybu. No a hráč s aibotem pálil jako šílený na nepřátele a nemohl vůbec nic trefit.

Na svém serveru jsem několikrát podobné podvodníky nechal i jednu hru hrát do konce, protože i přes to, že měli aimbota, nedokázali vyhrát. A na konci hry skončil samozřejmě s banem. To je vrchol neschopnosti, když je někdo poražen obyčejným hráčem i přesto, že podvádí.

Jak dnes poznat aimbota?


Dnes je rozpoznání složitější a závisí především na tom, kdo a jakého aimbota používá. Lze ho zapínat jen když je potřeba, takže pokud ho používá chytrý člověk, je velmi těžké poznat, zda podvádí nebo ne a nezbývá než studovat jeho hru a čekat na to až udělá chybu. Naštěstí většinou aimboty používají ti hloupí hráči.

Rozhodně dnes nelze aimbottera poznat z druhého týmu, musíte tým opustit a začít sledovat podezřelého hráče. Pokud aimbota používá málo, nemá to prakticky vliv na hru, pokud hodně, je to poznat podle toho, že dělá nepřirozené věci. "Vidí" vždy to, co by normálně hráč neviděl. Jednou dvakrát za sebou se může stát, že trefí něco netrefitelného, ale desetkrát už těžko.

Občas je také dobré hledat opak aimbota – to co hráči normálně dělají = netrefují se, střílí když někoho očekávají, ale on nepřijde a podobně.

Protože většinou podvádí hráči, kteří hru neumí, lze se zaměřit i na tohle - pokud hráč perfektně míří, ale jinak neumí vůbec hrát, je to taky jeden z podezřelých aspektů, protože u Tremulouse zdaleka nejde jen o střílení nepřátel.

Nejlepší je nahrát záznam jeho podezřelého hraní:
Začátek nahrávání dema: /record nazev
Ukončení nahrávání dema: /stoprecord
Přehrání dema: /demo nazev

A demo poslat adminům na serveru, oni si s tím už poradí.

Použitelnost aimbota


Aimbot mohou stejně tak dobře používat humani i alieni, takže se nelze omezovat pouze na humany. Dokonce lze s úspěchem používat aimbota i s lucifer cannonem, u kterého to vypadá jako nesmysl.

Aimbot nedělá zázraky


Občas se objeví výkřiky, jako že ten či onen má aimbota a dokládají do důkazy, že střílí přes zdi, nebo že má víc HP nebo bere víc HP. To jsou ale nesmysly, protože tyto věci jsou počítány na serveru, takže i kdyby hráč používal aimbota z budoucnosti, tak nikdy nebude moct střílet skrz zdi, ani mít/brát více HP. Aimbot a ostatní hacky mohou pracovat jen s údaji, které máte vy – klient. Můžete mířit (měnit souřadnice zaměřovače)? Ano, hack může mířit za vás a ještě lépe. Můžete střílet přes zdi nebo mít více HP? Nemůžete a tak ani hack nemůže.

Logika autora aimbota


To, že hráči používají v této hře podvody, to bych ještě pochopil, jsou to prostě lidi, kteří hru neumí, nepochopili ji a jsou neschopní. Ale to co jsem naprosto nepochopil, je ten člověk, který aimbota vyrobil. Kdyby ho například vyrobil jen sám pro sebe, tak to ještě pochopím, ale on naprogramoval věc, která všem kazí hru a dá ji veřejně ke stažení. Copak jemu je jedno, že potom i on sám bude hrát proti cheaterům? Je mu jedno, že hráči odchází, protože hraní proti cheaterům není zábavné?

Proč vůbec aimbot?


Používání aimbota hru kazí a nejen tuto, ale všechny PVP hry. Skončit to může jen dvěma způsoby.
1) Druhý tým se odpojí, protože hrát proti aimbotterovi nikdo nechce, tím pádem nebude mít proti komu hrát a odpojí se taky.
2) Dostane ban.

Aimbotteři nikdy nezažijí skutečnou atmosféru hry, ve které se musí spolehnout sami na sebe a na svůj tým. Nikdy si na konci neřeknou jak to zvládli a jak nebudou mít super pocit z toho, že všechno co odehráli, dokázali oni sami, bez jakýchkoli podvodů.

Podívejte se sami, kolik aimbotterů dosáhlo úspěchů. Žádný. Všichni mají ban a jsou považování za odpad hráčské komunity.

V žebříčku Funserveru je na prvním místě hráč loldretch. Proč myslíte? Protože podvádí? Naopak, často hraje, hodně staví a opravuje budovy. Alieni se děsí toho, když je u humanů, protože vědí, že když nakousnou nějakou budovu, on hned přiběhne a opraví ji. Je tak hrozně těžké humanům něco zničit. Není ani nijak extra dobrý bojovník, dokážete ho zabít a to pomáhá v hratelnosti, než když je někdo prakticky nesmrtelný a ještě k tomu kempuje. Nepotřebuje k tomu podvody, všechno tohle dokázal sám a každý ho v teamu uvítá.

Když hráči seberete aimbota, nezbyde mu nic, bude dál jen nula.
Článek | 11.08.2011 | Autor: Rotačák
přečteno 1717x | komentářů: 1

Komentáře
Hra: Tremulous

Pro psaní komentářů se nejprve přihlaste.


Trenak lvl35 p16 11.08.2011 21:47:07
nahlásit | odpovědět
Jojo loldrech je suprovej hráč..
Nejnovější screenshot
Nejnovější screenshot
gc3non: Potkal jsem Gam...........
Ovládací panel
Přihlašovací jméno:
Heslo:
zapomněli jste heslo? zaregistrujte se zde
Nejnovější zpráva z chatu
Nejnovější článek z blogu uživatelů
Miničlánky
07.04.2018 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Murnatan
29.01.2018 | Rozdělování bodů
ACE Online: Rozdělení statů level 1 - 26
18.07.2017 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Dreadnought
24.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Zula
23.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Sword Saga
21.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Call of Gods
20.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Dragon Pals
19.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: LawBreakers
18.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: First Assault
Nejnovější minirecenze
Sherwood Dungeon
0 z 10
Nejnovější komentáře
Rift
1 gc3non: Seratos?
Rift
2 gc3non: Strom :-D asi.
Rift
2 otakar: Souhlasím,bohužel:(
Prius Online: Otevřená beta startuje 2. června
4 Dena: Kde si to můžu stáh nout?
War Thunder
4 ohandl: Neni to špatná hra ale ty odměny při spouštěni hry,nic moc.
Renesanční Království: Po válce
1 paveldf: Nikdo nic nepíše, tak snad se nebudete zlobit, když něco přidám já. V Renesančních královstvích máme již rok 1...
Blood and Soul
2 plnyhrnekkafe: Ale docela jen je to rusky.
War Thunder
1 Hipno: Vypadá to dobře :D
Revelation Online
5 Monoke: To já si vždycky čas najdu xD Legie mě chytla jako nikdy žádný jiný datáč :-D
Nejnovější videa

Might & Magic Heroes Online: Oficiální trailer
Není tam toho ukázáno ze hry zrovna hodně, ale vypadá to moc pěkně.

Armored Warfare: Ukázka soundtracku
3 Společnost Obsidian Entertainment zveřejnila krátkou ukázku soundtracku do sv...

Archlord 2: Vlog - Loot & Equipment
Tvůrci berou vše vážně a připravují pro hráče několik epizod vlogů. Tohle je ...

Top uživatelé
UživatelLevel
1. gc3non 39 (121 expů)
2. Dvoulistek 37 (209 expů)
3. davi.k 37 (181 expů)
4. fabia98 37 (0 expů)
5. Andy 36 (41 expů)
6. otakar 35 (193 expů)
7. Trenak 35 (162 expů)
8. Mirdous 33 (276 expů)
9. Khemenki 31 (181 expů)
10. SuG4Ru 31 (164 expů)
Nejvíce kliknutí
UživatelKliknutí
1. ||Cobra11|| 1449
2. herovis 1013
3. Trenak 830
4. Rotačák 347
5. avrilka19 316
6. zafan 287
7. EjKejTrenak 189
8. ExisteR 181
9. Andy 138
10. canki 115
Tip na článek
© ITEM 2011 - 2020 | Reklama | Podmínky | Kontakt