zde najdete pouze online hry zdarma

Recenze: Investor City v novém

Před krátkým časem došlo ke spuštění nové verze slovenského strategického simulátoru ekonomiky Investor City. Na co se můžeme těšit?

Novinky


Předně je přepracovaná grafika - kromě statických obrázků cest a budov nastal na mapě pohyb - ve městech můžou jezdit autobusy a kamiony. Změnily se i statické grafické prvky informací a ovládání hry. Dolní lišta nyní slouží třem různým funkcím - může zobrazovat přehled přátel, žebříček nebo chat. Hlavní ovládací prvky se přesunuly nahoru do hlavních dialogových oken, které se aktivují přes dolní tlačítko bagru (otevírá se okno stavby) nebo menu (to začíná od okna přehledu vaší společnosti).

Ale viditelné změny nejsou všechno. Začínáte tutoriálem, kde vám asistentka Jessica předvede, jaké možnosti ve hře máte. Nebo se o to alespoň pokusí. Ono totiž předvést ve stručné podobě celou škálu možností hry není jen tak. Proto můžete využít služeb Dopisu strýčka Johna, v němž vám nabízíme vcelku obsažný manuál. A Jessiky se můžete ptát i po skončení tutoriálu.

Centrum herní Bratislavy
Centrum herní Bratislavy


Vlastnosti a možnosti


V čem je Investor City tak dobrá hra? Především v tom, že hráč sice vystupuje jako samostatný investor, nemá ale jen nějaké svoje políčko (město, hrad apod.), kde by si mohl stavět, ale staví budovy a zprovozňuje vozidla na společné mapě města. Těch měst je několik a nejspíš ještě nějaká přibudou. Stavět můžete farmy, továrny, doly, obchody, obytné domy, kancelářské budovy a hotely. Všechny budovy by měly být dostupné z přilehlé cesty, takže stavba cest taky není marná - cesty staví přímo hráči, což sice může občas způsobovat lehký zmatek, ale snad to až tak nevadí.

Jak funguje herní ekonomika? Jednoduše. Jak postupujete po levelech hry, přibývá nejen budov, které můžete stavět, ale odemykají se i produkty, které můžete vyrábět. Základní výroba surovin funguje na farmách (později lze další suroviny těžit v dolech a vrtech), některé suroviny můžete prodávat obyvatelům města přímo, jiné můžete využít k vytváření složitějších produktů v továrnách. Za (v obchodech) prodané produkty můžete získávat pravidelnou dávku peněz, krom toho můžete poslat do ulic autobusy, uzavřít kontrakt k provozu kamionů, vybírat nájem v domech (automaticky), hotelech a kancelářích, no prostě máte plno možností. Herní měnu si můžete zvolit podle vlastního uvážení - v současnosti můžete účtovat v eurech, českých korunách a dolarech (přepočty fungují automaticky).

Moje společnost
Moje společnost


Profil investora
Profil investora


Herní měny


Peníze ale nejsou všechno. Důležitá je hlavně položka nazvaná “energie”. Ta se obnovuje stále, ale pomalu, takže s ní musíte hospodařit obezřetně. Pomocí energie můžete totiž stavět budovy, zvyšovat kvalitu produktů a mnoho dalšího. Energie je zjevně nejdůležitější komoditou. Abyste mohli pokračovat v rozvoji města, i když energii zcela spotřebujete, můžete si koupit energetický nápoj a jeho použitím doplnit energii na maximum. To se děje i v okamžiku přechodu na vyšší level.

Tím se dostáváme ke třetí klíčové komoditě, kterou je prémiová měna nazvaná zlaťáky. Tuto měnu můžete získat i ve hře, především si ji ale můžete koupit za reálné peníze. Tím přispějete na rozvoj hry, čímž si do budoucna zajistíte realizaci dalších novinek a vylepšení.

Výstavba (farmy a továrny)
Výstavba (farmy a továrny)


Lokalizace a další možnosti


Hra funguje ve slovenštině, češtině a angličtině. Svoje finanční impéria můžete tedy založit nejen v tradičních českých a slovenských městech, ale všude možně na světě. Důležité je v tomto kontextu poznamenat, že podnikat můžete ve více městech najednou.

Kromě obecných a běžných záležitostí můžete kupříkladu nechat postavu vašeho šéfa studovat (opět za energii), provádět reklamní kampaně, přijímat (a propouštět) vedoucí zaměstnance, obchodovat na realitním trhu, prodávat svoje produkty jiným hráčům, plnit bonusové úkoly, shromažďovat a používat prémiové předměty (včetně obchodu s nimi), samozřejmostí je interní pošta, připomínky a nákup prémiových funkcí.

Předměty
Předměty


Cíl hry


Hra je v neustálém vývoji. Nemá zatím přesně definovaný cíl, žebříček funguje na principu posouzení hodnot jednotlivých společností, takže zatím můžete hrát s cílem vytvoření co největšího (a nejcennějšího) investorského impéria.

Žebříček společností
Žebříček společností


Hodnocení a pozvání


Co říci na závěr? Investor City je velice komplexní hra. Jako skutečné podnikání přináší i ona spoustu možností. Vybrat si to správné, co vás bude bavit, není ničím omezeno. Dá se říci, že ve hře v současnosti funguje naprosto svobodný trh. Nesetkáte se zde s žádnými vojáky a násilím, funguje ale neúprosný (a ničím neomezený) konkurenční boj. Hra je proto určena hlavně pro přemýšlející a odvážné osoby s vizí, které chtějí budovat a vydělávat.

Hra běží přímo v prohlížeči, není třeba stahovat žádný klientský program. Stačí se zaregistrovat a příležitosti k investování jsou vám otevřené. Nemusíte se bát, že nebudete mít dost herních peněz. Strýček John je ze začátku velice štědrý, pokud se budete držet tutoriálu, mělo by se vše odehrát v naprosté pohodě. Nesmíte se ovšem leknout okamžiku, kdy tutoriál skončí. Jako ve skutečném podnikání vás totiž nikdo “za ručičku” držet nebude...

Průmyslová zóna
Průmyslová zóna

Investor City
10z10 Hratelnost: 9
Grafika: 9
Zvuk: 8
Max level: 47
Měna: Kč, euro, dolar
Questy: bonusové úkoly
Minimální požadavky:
KLADY:
  • Spousta možností
  • Neustálé vylepšování hry
  • Dobrý tutoriál a příručka
  • Nemusíte na nic čekat
  • Rychlá odezva adminů
ZÁPORY:
  • Občasné chyby funkcí hry
Download hry
Recenze | 19.01.2015 | Autor: paveldf
přečteno 2949x | komentářů: 1

Komentáře

Pro psaní komentářů se nejprve přihlaste.


herovis lvl24 p4 20.02.2015 17:43:01
nahlásit | odpovědět
Taky jsem zkusil. Celkem chytlavá hra.
Nejnovější screenshot
Nejnovější screenshot
gc3non: Potkal jsem Gam...........
Ovládací panel
Přihlašovací jméno:
Heslo:
zapomněli jste heslo? zaregistrujte se zde
Nejnovější zpráva z chatu
Nejnovější článek z blogu uživatelů
Miničlánky
07.04.2018 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Murnatan
29.01.2018 | Rozdělování bodů
ACE Online: Rozdělení statů level 1 - 26
18.07.2017 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Dreadnought
24.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Zula
23.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Sword Saga
21.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Call of Gods
20.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Dragon Pals
19.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: LawBreakers
Nejnovější minirecenze
Sherwood Dungeon
0 z 10
Nejnovější komentáře
Shaiya
1 gc3non: Toto je klasika.
TERA
1 gc3non: Hezká.
Neverwinter
1 gc3non: Zlato!
Recenze: Vindictus
48 Trenak: Top.
Rift
1 gc3non: Seratos?
Rift
2 gc3non: Strom :-D asi.
Rift
2 otakar: Souhlasím,bohužel:(
Prius Online: Otevřená beta startuje 2. června
4 Dena: Kde si to můžu stáh nout?
Nejnovější videa

ACE Online: Support gear se vyhýbá smrti
Jednou z možností jak přežit je využívat okolní terén ve svůj prospěch. Suppo...

Might & Magic Heroes Online: Oficiální trailer
Není tam toho ukázáno ze hry zrovna hodně, ale vypadá to moc pěkně.

Armored Warfare: Ukázka soundtracku
3 Společnost Obsidian Entertainment zveřejnila krátkou ukázku soundtracku do sv...

Archlord 2: Vlog - Loot & Equipment
Tvůrci berou vše vážně a připravují pro hráče několik epizod vlogů. Tohle je ...

Top uživatelé
UživatelLevel
1. gc3non 39 (144 expů)
2. Dvoulistek 37 (211 expů)
3. davi.k 37 (181 expů)
4. fabia98 37 (0 expů)
5. Andy 36 (41 expů)
6. otakar 35 (195 expů)
7. Trenak 35 (165 expů)
8. Mirdous 33 (276 expů)
9. Khemenki 31 (181 expů)
10. SuG4Ru 31 (164 expů)
Nejvíce kliknutí
UživatelKliknutí
1. ||Cobra11|| 1449
2. herovis 1013
3. Trenak 830
4. Rotačák 347
5. avrilka19 316
6. zafan 287
7. EjKejTrenak 189
8. ExisteR 181
9. Andy 138
10. canki 115
Tip na článek
© ITEM 2011 - 2020 | Reklama | Podmínky | Kontakt