zde najdete pouze online hry zdarma

Recenze: Footstar - virtuálním fotbalistou snadno a rychle

Chtěli jste si zahrát soutěžní fotbal a vaše fyzička na to nestačí? Toužíte reprezentovat svoji zemi a město? Chcete se vypracovat do nejvyšších soutěží? Uvažujete o řízení vlastního fotbalového týmu? To vše vám může splnit mezinárodní prohlížečová online hra Footstar.

Virtualita lepší reality?


Možná si řeknete, že sportovat virtuálně přes internet je pitomost. Důležitý je přeci ten pohyb, interakce s dalšími hráči a podobně. Někdo ale aktivně sportovat nemůže. Ať už mu brání chatrné zdraví, nedostatek volného času nebo něco jiného, může pro něho virtuální sport být zajímavým využitím volného času. Navíc si může zahrát v soutěži s předními týmy.

Footstar je hra mezinárodní a velice promyšlená. Začíná se obvykle v dorosteneckém týmu. Ze začátku má hráč na starosti jen trénink a synchronizaci se svým domovským týmem. Pokud není povolán do týmu reprezentace města nebo státu, zahraje si každou neděli jeden zápas a má hotovo. Připadá vám to nudné?

Ono hodně záleží na tom, jak hluboce chcete svět Footstaru prožívat. Trénink, zápas, nějaká ta konference - to je základní minimum. Ale hra předkládá mnohem víc možností, jen studium všech možností hlavní nabídky může trvat i několik hodin.

Zeď vašeho hráče
Zeď vašeho hráče


Můj hráč


Začneme od začátku. Každý účastník hry si může “pěstovat” nejméně jednoho virtuálního fotbalistu. Ze začátku to není nic moc figura. Musí se trénovat. A taky pokud možno hrát zápasy. Je tedy vhodné najít si domovský tým a uzavřít s ním smlouvu. No a když vám to půjde, třeba si vás povolá manažer městského nebo národního týmu.

Zápasy můžete sledovat několika způsoby. Buď zápis minutu po minutě nebo rovnou v grafickém simulátoru. Případně v kombinaci obého. Normální rychlostí nebo zrychleně.

Trénink je záležitost dosti komplikovaná. Kromě toho, že musíte trénovat na dvacet vlastností, je obvykle vhodné držet se tréninkového schématu týmu. Ale nesmíte zapomínat na kondici. Nastoupit k zápasu v mizerné kondici je pitomost. Kromě fyzických vlastností existuje i řada vlastností psychických. Je vyloženě věda se v tom vyznat, takže ze začátku doporučím příliš nad tím nehloubat a držet se pokynů trenéra.

Fotbal je hra kolektivní, proto neuškodí věnovat se vztahům se svými spoluhráči, později pěstovat i vztahy s rodinou a přítelkyní. Zde shledávám jistý zádrhel Footstaru. Je to hra jen pro muže. Ženy jsou vždy jen “doplněk”. Možná má autorská firma vysledováno, že by dámy hru nehrály, už jsem se ale setkal i s fotbalovými simulátory, kde jsou soutěže mužské, ženské a dokonce i smíšené. Škoda.

Váš hráč musí také sledovat svoji smlouvu s týmem, osobní ekonomiku, přestupy a disciplínu. Nesmíme zapomenout ani na pokyny k zápasu. Zajímavým doplňkem hry je sledování cestování po světě. S týmem, ale pokud máte “natrénováno”, třeba si můžete vzít volno a vyrazit do světa sám.

Profil hráče
Profil hráče


Co takhle být manažerem?


Většina fotbalových simulátorů nabízí roli manažera jako výhradní styl hry. Tady je to jinak. Je snadnější být hráčem, na roli manažera je vhodné se vypracovat postupně získáváním zkušeností (a koupit si prémiový balíček fanouška).

Zde je třeba se zmínit o faktu, že za některé hráče i manažery hraje počítač. Můžete být hráčem i manažerem (jiného týmu) současně, ale je potřeba to smluvně ošetřit. Na úřadu práce pro manažery na vás čeká spousta volných (počítačem řízených) týmů. Aspoň u nás v Česku. I manažeři mají svůj žebříček.

Nastavení tréninku
Nastavení tréninku


Fanoušek


Některé možnosti hry se otevřou až po nákupu balíčku fanouška. Jsou tři typy fanouškovských předplatných, platí se v eurech za časový interval. Vzhledem ke komplexnosti hry a nutností nákupu balíčku fanouška i pro celkem běžné funkce je směrování této hry jednoznačné - nejvíc si můžou užít jen zkušení znalci fotbalu, kterým nevadí si trošku připlatit.

Smlouva hráče u klubu
Smlouva hráče u klubu


Práce s týmem


Vždy hrajete jen za jeden tým. Ten se automatický stává vybraným, pokud si funkce týmu zobrazíte. Můžete sledovat rozlosování, tabulku soutěže, pokyny manažera, spoluhráče, ale především konferenci.

Konferencí je míněno bohatě vybavené diskusní fórum. Kromě základního týmu vám může být otevřena i komunikace v reprezentaci města či státu, samozřejmostí je globální fórum (v angličtině) a fórum naší země. A ještě něco navíc.

U jazykových mutací bych se trošku zastavil. Hra Footstar je mezinárodní, produkuje ji portugalská firma a “lingua franka” je tradičně angličtina. Přesto je česká lokalizace na celkem dobré úrovni, takže pokud si chcete hrát jen na “domácím písečku”, nikdo vám nebrání.

Konference
Konference


Vyzná se v tom někdo?


Dospěli jsme k soutěžím. Těch je až strašlivá spousta. Tedy pokud chcete sledovat celý svět. Což obvykle potřeba není. Základním soutěžním schematem je liga, respektive národní soutěže a ligy několika úrovní. Zápasy se hrají obvykle v neděli.

Ve čtvrtek se hrají pohárové zápasy. Kromě národního poháru existují i poháry mezinárodní dělené na Evropu, Ameriku a zbytek světa. Národní týmy jsou běžné ve všech podobných hrách. Footstar navíc dává možnost mezinárodní soutěže týmů jednotlivých měst. Pro porozumění, co je to městský tým, je potřeba vzít v úvahu, že každé schválené město mívá obvykle více týmů, takže výběrem hráčů z nich může vzniknou městská reprezentace.

Důležité je také dělení týmů na dorostenecké, mládežnické a věkově neomezené. Přeji pěkný den při prohlížení soutěží a týmů. Není to na chvilku, pokud vás fotbalové simulátory opravdu zajímají, strávíte nad prohlížením tabulek možná i více času, než jsem věnoval této recenzi. Což taky není málo…

Záhlaví záznamu o zápasu
Záhlaví záznamu o zápasu


A to pořád není všechno


Máte toho už dost? Můžete dostat ještě víc. Například spousta komunitních služeb. Tradiční síň slávy, národní footstarové federace, vyhledávání, ale i noviny a již zmíněné konference.

Prémiové funkce (balíček fanoušek) můžete získat předplatným na 3 nebo 12 měsíců. Kromě toho si můžete koupit prémiové FS mince. Za ty se pak dá pořídit spousta herních předmětů - zejména oblečení a módní doplňky. Existuje i možnost mince nebo fanouška získat zdarma, to ale nemám vyzkoušené, takže nemůžu úspěch zaručit.

Jo a ještě jsem zapomněl na manuál (dostupný z patičky stránky úplně vlevo).

No pokud vás fotbal baví, není nic snazšího než se do Footstaru zaregistrovat a vyzkoušet si to “na vlastní kůži”. Předpokládám, že nebudete litovat...

Cestování po světě
Cestování po světě


Footstar
7z10 Hratelnost: 6
Grafika: 7
Zvuk: 0
Max level: 1
Měna: národní
Questy: nejsou
Minimální požadavky:
KLADY:
  • komplexnost
  • slušná grafika
  • můžete hrát s celým světem
ZÁPORY:
  • příliš mnoho informací
  • dost věcí přístupných jen pro majitele balíčků
Download hry
Recenze | 17.02.2015 | Autor: paveldf
přečteno 2375x | komentářů: 0

Komentáře
Hra: Footstar

Pro psaní komentářů se nejprve přihlaste.


Zatím se zde nenachází žádné komentáře.

Nejnovější screenshot
Nejnovější screenshot
gc3non: Potkal jsem Gam...........
Ovládací panel
Přihlašovací jméno:
Heslo:
zapomněli jste heslo? zaregistrujte se zde
Nejnovější zpráva z chatu
Nejnovější článek z blogu uživatelů
Miničlánky
07.04.2018 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Murnatan
29.01.2018 | Rozdělování bodů
ACE Online: Rozdělení statů level 1 - 26
18.07.2017 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Dreadnought
24.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Zula
23.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Sword Saga
21.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Call of Gods
20.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Dragon Pals
19.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: LawBreakers
Nejnovější minirecenze
Sherwood Dungeon
0 z 10
Nejnovější komentáře
Shaiya
1 gc3non: Toto je klasika.
TERA
1 gc3non: Hezká.
Neverwinter
1 gc3non: Zlato!
Recenze: Vindictus
48 Trenak: Top.
Rift
1 gc3non: Seratos?
Rift
2 gc3non: Strom :-D asi.
Rift
2 otakar: Souhlasím,bohužel:(
Prius Online: Otevřená beta startuje 2. června
4 Dena: Kde si to můžu stáh nout?
Nejnovější videa

ACE Online: Support gear se vyhýbá smrti
Jednou z možností jak přežit je využívat okolní terén ve svůj prospěch. Suppo...

Might & Magic Heroes Online: Oficiální trailer
Není tam toho ukázáno ze hry zrovna hodně, ale vypadá to moc pěkně.

Armored Warfare: Ukázka soundtracku
3 Společnost Obsidian Entertainment zveřejnila krátkou ukázku soundtracku do sv...

Archlord 2: Vlog - Loot & Equipment
Tvůrci berou vše vážně a připravují pro hráče několik epizod vlogů. Tohle je ...

Top uživatelé
UživatelLevel
1. gc3non 39 (144 expů)
2. Dvoulistek 37 (211 expů)
3. davi.k 37 (181 expů)
4. fabia98 37 (0 expů)
5. Andy 36 (41 expů)
6. otakar 35 (195 expů)
7. Trenak 35 (165 expů)
8. Mirdous 33 (276 expů)
9. Khemenki 31 (181 expů)
10. SuG4Ru 31 (164 expů)
Nejvíce kliknutí
UživatelKliknutí
1. ||Cobra11|| 1449
2. herovis 1013
3. Trenak 830
4. Rotačák 347
5. avrilka19 316
6. zafan 287
7. EjKejTrenak 189
8. ExisteR 181
9. Andy 138
10. canki 115
Tip na článek
© ITEM 2011 - 2020 | Reklama | Podmínky | Kontakt