zde najdete pouze online hry zdarma

Recenze: Fiesta Online

Fiesta je překvapivě dobrá, pěkná a zajímavá hra. Vyberete si postavu, se kterou budete hrou procházet a připojíte se do dění několika miliónů lidí. Samozřejmě ze začátku nemáte nic, často ani boty. Ale tím jak porážíte nepřátele, získáváte z nich různé předměty, které můžete prodat a za získané peníze si můžete kupovat lepší oblečení, zbroj, kouzla, dovednosti, dopravní prostředky a podobně. Věci, které z nepřátel padají, můžete také buď použít na sebe (obléknout, vypít, přečíst), nebo použít pro výrobu jiných věcí. Navíc za každého nepřítele získáváte expy (zkušenost) a po dosažení určité hranice vždy postupujete na další level, což vám zaručí větší výkonnost, odolnost a často umožní dělat nové úkoly a používat nové věci.
Plnění úkolů dělá ze stereotypního masení nepřátel daleko zajímavější hru, protože úkolů je zde spousta a tak je o zábavu postaráno. Navíc za každý splněný úkol dostanete často odměnu v podobě nějakého předmětu, peníze a fame. S fame šetřete, později se za něj dají kupovat věci.

Dále tu můžete prodávat svoje věci. Stačí ze sebe udělat houbu, která vám pomalu dodává energii a manu ale taky umožňuje použití jako krámek. Cenu jednotlivých věcí si určíte sami, stejně tak jako název obchodu a pak už jen čekáte koho bude vaše nabídka zajímat a věc si koupí. Je tu i možnost mít nákupní krámek, což je velká výhoda, protože když něco sháníte, nemusíte obcházet sto lidí a koukat jestli to náhodou za vaši cenu neprodávají, ale prostě založíte kupující obchod, nastavíte si cenu a kdo chce, ten vám to prodá.

Hra často vyžaduje pomoc spoluhráčů, protože některá monstra jsou nad vaše síly a je dobré je porazit ve skupině za spolupráce ostatních. Například kámoš bojovník začne útočit, střelec z dálky střílet a klerik bude léčit bojovníka.

To že si koupíte zbraň neznamená jen čekání na více peněz a vyšší level pro koupi zbraně lepší. Kromě použití licencí ve zbraních (zbraň je pak účinnější na licencované nepřítele) můžete zbraň (i licenci) také vylepšovat. Pomůže vám s tím kovář, když mu dáte potřebné suroviny a takhle si můžete zbraň vylepšit devětkrát až na +9. Po každém vylepšení je zbraň značně silnější. Od +3 se navíc začne pěkně lesknout a při vyšších levelech i krásně zářit. Takhle můžete vylepšovat i zbroj a ostatní věci co máte na sobě.
Má to však jeden háček. Při každém pokusu o zlepšení je tu vždy riziko, že se vylepšení nepovede, nebo že se věc zkrátka rozbije. Ovlivnit to lze lepšími přísadami na vylepšení ale nikdy to nejspíš není stoprocentní, takže pozor. Osobně nechápu jak někdo dokáže dát věc na +9.

Se zvyšujícími levely vaší postavy se budete dostávat stále dál a dál a porážet větší a silnější nepřátele. S dobrou partou půjde vše lépe. Sice v partě s více lidmi nezískáváte tolik zkušeností jako sám, ale zase lépe porazíte nepřítele. Kromě toho jsou tu také párty úkoly, nazvané jako Kingdom Quest, do kterého vás hra pustí až vždy pokud jste v rozmezí povolených levelů, takže nesmíte mít ani moc nízký ani moc vysoký level. Tyto úkoly probíhají vždy v předem daný čas a musíte se do nich přihlásit a hlavně stihnout se přihlásit. Když je hodně zájemců, tak je to někdy opravdu oříšek, protože člověk odpočítává sekundy do začátku, klikne na přihlášení a ihned je plně obsazeno.
V těchto úkolech toho sami moc nezmůžete, obzvláště na konci, kde je potřeba souhra hráčů. Za úspěšný konec takového úkolu získáte obrovskou hromadu zkušeností a truhlu, která vám po otevření dá nějakou zajímavou věc.

Další zajímavé věci se dějí když je vyhlášen nějaké speciální event. To je událost jako Vánoce, Valentýn ale i zcela vymyšlené události, které při splnění speciálních úkolů obdarují hráče něčím speciálním. Například na Vánoce se objevil uprostřed náměstí vánoční stromek s klučinou, který chtěl asi 30 čokolád a za odměnu nabízel santovský čepec, který jste mohli nosit 30 dní. No, já za tu chvíli co jsem potom hrál našel jen jednu čokoládu. Ale zato jsem potkal několik hráčů, kteří nejen že měli celý červený oblek ale místo aby jezdili na fichtlovi (takový dopravní prostředek) tak jezdili na saních, které táhli sobi.

Když budete mít štěstí, můžete objevit kdekoli na zemi truhlu. Když budete mít větší štěstí, nebude poblíž nikdo, kdo by vám ji vybagroval. A když budete mít úplně největší štěstí, tak vám z ní vypadně něco extra. Většinou z ní vypadně několik lepších věcí, dost často i nějaký ten pet (doprovodná příšerka, která vám přidává nějaké bonusové body), nějaké blessed a lucky kameny, případně nějaká lepší zbraň. Proto byste neměli neustále chodit s plným inventářem, ale mít pár míst prázdných pro případ nečekaného nálezu.
Já našel truhlu 2x (mám 46. level) a ke třetí jsem ani nešel, protože tu už několik lidí okupovalo.

Samozřejmě takových různých věcí je tam spousty a spousty, to bych tady psal ještě tři dny, ať už je to těžení nerostů v dolech krumpáčem, trhání květin, vybírání mušlí, vyrábění svitků, kupování prémiových věcí, používání buff svitků, kouzel atd.
Ale o prémiových věcech se ještě zmíním. Z toho totiž tyhle hry žijí. Můžete si na účet ve hře poslat peníze, ty se vám přemění na speciální herní peníze a potom za ně můžete nakoupit věci, které ostatní nemůžou. A věci jako svitky které vám zvýší 4x počet zkušenosti za každého nepřítele nebo zvyšují šanci na padání věcí z nepřátel, jsou opravdu výhodné. Ale k hraní nutné nejsou a jde to zvládnou i bez nich, jen to zabere víc práce, času a snažení.

V případě, že zemřete, objevíte se v nejbližším městě a ztratíte část svých zkušeností – pokud vás ovšem někdo kouzlem neoživí. Není to tak drastické jako v některých jiných hrách, aspoň ze začátku, takže se celkem nic moc neděje. Ovšem sranda je, když vás někdo napadne, vy se musíte často léčit, pomalu se nedostanete k útoku a lidi okolo se na vás dívají a nepomůžou vám. Proč? Protože si myslí, že je to pro vaše dobro, bohužel pro vás. Za slušnost se totiž považuje (a v některých hrách se za to i vykopává), že do „vašeho“ nepřítele se neseká, pokud nejste spolu v partě. Označuje se to i jako „KS“ (Kill Stealing). Důvod je prostý, pokud plýtváte lahvičky na léčení, dlouho sekáte do nepřítele a už je skoro po něm (potřebujete ho zabít abyste splnili úkol) a najednou přijde někdo cizí a nepřítele zařízne, tak asi nadšeni nebudete i když dostanete poměrnou část zkušeností, protože zabití se přičte jemu. No a sranda v tomhle případě je to, že oni na vás koukají, myslí si že ho chcete zabít sám a vy ani nemůžete napsat „Help“, protože se musíte tak rychle léčit, že nic jiného mezi tím nestihnete.
Párkrát se mi to stalo, někdy pomohli, někdy ne.

Ve hře je pár věcí, které později nejdou změnit a proto byste si měli dát velký pozor hlavně na to jaký jste si vybrali server, protože dva lidé na různých serverech se nemohou nikdy potkat. Další věcí jsou alchymistická kouzla – tyto si můžete zvolit pouze dvě a pouze jednou! Nikde to už potom nejde změnit! Já jsem si vybral vyrábění nerostů (doteď jsem to nepoužil) a vyrábění refinovacích věcí (pro vylepšení věcí u kováře), moc mi chybí vyrábění svitků. A asi poslední věc je rozdělování bodů po každém dosaženém levelu, které vám zvyšují to co si určíte.
To že když si vyrobíte postavu jednoho druhu, tak už nejde změnit ani nepíšu, to je snad jasné.

Na výběr máte čtyři druhy postavBojovník
Je silný na boj zblízka a vydrží hodně, ale umí špatně kouzlit a pokud vůbec nějaké kouzlo umí, tak dost mizerně. Může používat plošné útoky.

Mág
Bojuje prakticky jen z dálky a pokud bojuje sám, tak za pomoci silných kouzel aby se k němu nepřítel nestihl ani přiblížit. Jakmile ho však někdo dostihne, nemá moc šancí na přežití. Může používat plošné útoky.
Fiesta Online
8z10 Hratelnost: 9
Grafika: 8
Zvuk: 7
Max level: 120
Měna: Copper, Silver, Gold
Questy: Ano
Minimální požadavky:
WindowsXP, Windows Vista, CPU Intel Pentium IV 1.6GHz, RAM 512 MB, GFX GeForce MX, HDD 3 GB.
KLADY:
  • pohodová, milá atmosféra
  • mnoho možností co dělat
ZÁPORY:
  • v pozdějších levelech málo questů
Download hry

Klerik
Něco mezi bojovníkem a mágem se schopností léčit a oživovat. Není tak nutné s sebou vláčet 150 lahviček na životnost jako bojovník a ani se nemusíte bát středně dobrých nepřátel. V King Questech se party bez kleriků neobejdou.

Střelec
Má dobrý útok na dálku a nejspíš bude dost podobný s mágem. Může používat plošné útoky.

Určitě jsem zapomněl na 90% věcí, ale na něco musíte taky přijít sami, nebo se případně zeptat. Tahle hra stojí za to a těžko se vám asoň ze začátku stane, že byste se nudili, protože má tak široký záběr, že jakmile dokončíte jednu věc, objeví se další dvě.
Recenze | 05.02.2011 | Autor: Rotačák
přečteno 3956x | komentářů: 27

Komentáře

Pro psaní komentářů se nejprve přihlaste.


Radex lvl9 p0 01.05.2012 11:58:27
nahlásit | odpovědět
Docela malůvka ale dobrá :).
Jouda lvl31 p0 31.07.2011 10:44:00
nahlásit | odpovědět
Ne ten domecek lvl 70 je za stribro, ale ma porad jen 5 prodejnich mist ..
matess lvl2 p0 18.06.2011 14:25:46
nahlásit | odpovědět
Jsem to začal hrát a mám menší problém.nevíte jak si zvětším kapacitu v prodejním stánku?mám jen 5 míst a řekl bych že všichni mají 20 neumím anglicky a čecha jsem ještě na bijou nepotkal.
herovis lvl24 p4 18.06.2011 15:21:15
nahlásit | odpovědět
To si musis koupit za realny penize.
matess lvl2 p0 18.06.2011 15:28:53
nahlásit | odpovědět
Dík(já jsem běhal od čerta k ďáblu koupil jsem kde co a nic).tak to do toho asi cpou všichni prachy jak urvaní:)no jo zadarmo ani kuře nehrabe a zvlášť dnes:(
Trenak lvl35 p16 20.06.2011 17:35:35
nahlásit | odpovědět
Myslim že je to buď za real peníze, i za ten domeček na 70 lvl..
Kyru lvl13 p0 01.06.2011 14:53:01
nahlásit | odpovědět
Dobrá recenze.
otakar lvl35 p2 25.05.2011 14:14:57
nahlásit | odpovědět
Mám dotázek-začal jsem toto hrát,ale všechny postavy vidím modře,zkoušel jsem různá nastavení grafiky,ale neuspěl jsem,nevíte někdo co s tím?
Rotačák lvl46 p21 25.05.2011 17:45:43
nahlásit | odpovědět
Jakou máš grafickou kartu? Máš k ní nejnovější ovladače?
otakar lvl35 p2 25.05.2011 19:46:01
nahlásit | odpovědět
Bylo to ovladacema,dekuju:)
Markusx lvl17 p4 05.05.2011 14:45:57
nahlásit | odpovědět
Mám menší dotaz začal jsem to hrát zatim to hraju ve svym volnym čase tak se chci zeptat jestli je ve hře nějaká CZ/SK gilda nebo Akademie.
Squint lvl6 p3 05.05.2011 19:41:04
nahlásit | odpovědět
Je jich fakt hodně :)
Trenak lvl35 p16 11.05.2011 12:50:42
nahlásit | odpovědět
*EUROPE* je nejlepši česka guilda na Apoline.
Squint lvl6 p3 11.05.2011 17:51:30
nahlásit | odpovědět
Tam sem taky.
ojza lvl14 p0 05.05.2011 12:34:43
nahlásit | odpovědět
Zkoušel sem a podle mě je to zajímavá hra ale časem omrzí.
jones1240 lvl6 p0 25.04.2011 20:46:04
nahlásit | odpovědět
No vypadá to celkem v pohode skusím to.
cechai lvl6 p0 10.04.2011 12:14:53
nahlásit | odpovědět
Jak se používá Master Repair Kit dík.
gc3non lvl39 p10 29.03.2011 21:24:13
nahlásit | odpovědět
Nejakej cas jsem to hral a libili se my to ,ale casem nuda a stereotyp.
johny lvl3 p0 29.03.2011 20:06:01
nahlásit | odpovědět
Je to jako metin 2 prostě na nic max lvl 110.
Jsemtady lvl20 p0 13.03.2011 18:54:40
nahlásit | odpovědět
Málo questů, málo equipu. (moc se nemění a už vůbec ne vzhledově) Hra celkem brzo znudí. Škoda času, ale je to hra vhodná pro malé děti. Jinak ztráta času.
Nejnovější screenshot
Nejnovější screenshot
gc3non: Potkal jsem Gam...........
Ovládací panel
Přihlašovací jméno:
Heslo:
zapomněli jste heslo? zaregistrujte se zde
Nejnovější zpráva z chatu
Nejnovější článek z blogu uživatelů
Miničlánky
07.04.2018 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Murnatan
29.01.2018 | Rozdělování bodů
ACE Online: Rozdělení statů level 1 - 26
18.07.2017 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Dreadnought
24.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Zula
23.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Sword Saga
21.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Call of Gods
20.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Dragon Pals
19.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: LawBreakers
18.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: First Assault
Nejnovější minirecenze
Sherwood Dungeon
0 z 10
Nejnovější komentáře
Rift
1 gc3non: Seratos?
Rift
2 gc3non: Strom :-D asi.
Rift
2 otakar: Souhlasím,bohužel:(
Prius Online: Otevřená beta startuje 2. června
4 Dena: Kde si to můžu stáh nout?
War Thunder
4 ohandl: Neni to špatná hra ale ty odměny při spouštěni hry,nic moc.
Renesanční Království: Po válce
1 paveldf: Nikdo nic nepíše, tak snad se nebudete zlobit, když něco přidám já. V Renesančních královstvích máme již rok 1...
Blood and Soul
2 plnyhrnekkafe: Ale docela jen je to rusky.
War Thunder
1 Hipno: Vypadá to dobře :D
Revelation Online
5 Monoke: To já si vždycky čas najdu xD Legie mě chytla jako nikdy žádný jiný datáč :-D
Nejnovější videa

Might & Magic Heroes Online: Oficiální trailer
Není tam toho ukázáno ze hry zrovna hodně, ale vypadá to moc pěkně.

Armored Warfare: Ukázka soundtracku
3 Společnost Obsidian Entertainment zveřejnila krátkou ukázku soundtracku do sv...

Archlord 2: Vlog - Loot & Equipment
Tvůrci berou vše vážně a připravují pro hráče několik epizod vlogů. Tohle je ...

Top uživatelé
UživatelLevel
1. gc3non 39 (121 expů)
2. Dvoulistek 37 (209 expů)
3. davi.k 37 (181 expů)
4. fabia98 37 (0 expů)
5. Andy 36 (41 expů)
6. otakar 35 (193 expů)
7. Trenak 35 (162 expů)
8. Mirdous 33 (276 expů)
9. Khemenki 31 (181 expů)
10. SuG4Ru 31 (164 expů)
Nejvíce kliknutí
UživatelKliknutí
1. ||Cobra11|| 1449
2. herovis 1013
3. Trenak 830
4. Rotačák 347
5. avrilka19 316
6. zafan 287
7. EjKejTrenak 189
8. ExisteR 181
9. Andy 138
10. canki 115
Tip na článek
© ITEM 2011 - 2020 | Reklama | Podmínky | Kontakt