zde najdete pouze online hry zdarma

Fiesta Online: Jaká je browserová verze?

Pokud jde o MMORPG jménem Fiesta Online, tak to si vybudovalo solidní herní základnu lidí, kteří od hry utekli často jinam, přesto se k ní ale po čase z nevysvětlitelných důvodů občas vrátí...
Nechápejte nás špatně, Fiesta Online je v pohodě, má svůj styl, je zde vždy hodně hráčů, na druhou stranu, hry mají tu nevýhodu, že se dá hrát vždy pouze jediná a těch je dnes nesmírná spousta, takže se člověk musí věnovat občas i jiným, ale vždy jediné. Dojde tak k tomu, že se Fiesta Online postupně přesune stále více a více dozadu v herním diáři. Z čistě redaktorského pohledu na věc není špatné bavit se s tvůrci o novém high-level obsahu. A jelikož novinky okolo Fiesta Online sledujeme ostřížím okem, přirozeně nám neunikla ani ta věc, že nyní Fiesta Online podporuje i tzv. webového či browserového klienta.

A proč vlastně browserová verze? Jelikož to docela sedí do dlouhodobých plánů většiny moderních herních MMO společností a potvrzuje trend, jenž byl objeven v nedávné době a který tu odhadem do 5 let bude dominovat: jde o cloudové hraní na tabletu, notebooku nebo netbooku. Zkrátka a prostě, bude to situace, kdy většina zábavy bude lidem servírována skrze browser (již dnes je to pěkně vidět na Facebooku, což je pro mnoho lidí jediná herní sbírka, které se aktivně věnují). Dnes ale hraní “velkých” projektů přes browser ještě pořád nepřipadá hráčským davům tak zcela a úplně normální - možná se za pár let někdo uchechtne nad tím, že jsme stahovali plné verze a cvakali na “Install”, jako my se dnes smějeme voskovým tabulkám namísto tabletů.


Pěkným zástupcem tohoto nastupujícího trendu se stala právě Fiesta Online, jenž svého klienta nedávno vydala v docela použitelné verzi. Jaká tedy je?

Za té situace, že zatím nejste seznámeni s Fiesta Online, tak připomínáme, že jde o poměrně typické anime-inspirované MMORPG, které by amatér ani nerozeznal od jiné anime hry. Když si na to ale vezmete lupu a přidáte pár desítek hodin hraní, tak zjistíte, že tu přece jen jakési odlišnosti jsou. Robustní Cash Shop, dále intenzivní zábava i na vysokých levelech, unikátní odpočívací mechanismus, povedená grafika s lehce humorným nádechem a pár dalších věcí, jenž dnes nejsou důležité, takže je nebudeme jmenovat všechny.

Fiesta Online disponuje kvalitním tutoriálem a pomocí pro začátečníky. Není to zrovna raketová věda, takže hráč zvyklý na jiné MMORPG (a nejen anime) se po chvíli začne hned v úvodu nudit, což není idelní začátek. Pokud je to ale vaše první MMO, určitě tím nic nepokazíte. Titul též disponuje pár dnes standardními věcmi jako je automatický pohyb. Mimochodem malá odbočka, to je věc, na kterou se někteří dívají jako na další kažení zábavy, je ale třeba si uvědomit, že tento mechanismus nemusí být aktivní stále, ale jen když chcete/potřebujete.


Občas se vám může stát, že se přimotáte ke questu určenému pro vyšší levely, ale není to nic tragického, přinejhorším to stojí pár respawnů. Vypadá to, jako že jsme popsali první náhodné anime-MMORPG, na jaké narazíte, ale pro pochopení skutečné rozdílnosti je nutné si hru zahrát. A my se konečně dostáváme k oné browserovosti hry. Ačkoliv bude pro hráče testující tohoto klienta návrat do hry osvěžující, samotná hra v browseru není vůbec nic snadného. A to ani v nejmenším...

Existuje v zásadě jen několik málo důvodů, proč by někdo chtěl portovat hru na browser:
1. Sníží to systémové nároky - trochu snížit nároky hry na hardware je věc, která se hodí absolutně každému hráči.
2. Usnadní to vyzkoušení hry nováčkovi - s browserovými hrami má obvykle zkušenosti každý, kdo má účet na nějakém sociálním webu (podle posledních průzkumů jde o 137 % lidí s internetem). Nováček tedy jistě uvítá, že nemusí nikde nic stahovat, složitě instalovat a pak mazat: prostě cvakne v browseru na Play a jede.
3. Někdo je vybaven zařízením nebo pracovištěm, kde je pouze browser - v době všelijakých výhradně cloudových Chrome Booků a podobných digitálních udělátek se nám rozšířují stroje, na kterých postaru prostě hrát nejde.

Druhý důvod zní docela logicky - když snížíte nároky, přitáhne to více hráčů. Problém s aktuální browserovou verzí Fiesta Online je ale ten, že podle všech náznaků vyžaduje více systémových prostředků pro stejný zážitek. Jinými slovy, na stejném železe je hra pomalejší. To možná autoři co nevidět opraví, ovšem máme za to, že přinejlepším bude rychlost srovnatelná. Ono to ani jinak být nemůže - při spouštění aplikace přidáváte další softwarovou mezivrstvu, která ujídá systémové prostředky a zpomaluje zbytečně. Když ji odstraníte (spustíte aplikaci sice přes browser, ale jakoby přímo), jste na rychlosti původní aplikace. Jediný pozorovatelný rozdíl tak bude, zda jste hru spustili přes její ikonu nebo ikonu prohlížeče.


Vše, co jsme právě uvedli, by platilo za ideální konstelace. Jelikož ale v naší uhlíkové části vesmíru nic dokonalého není (samozřejmě až na 207minutový film “7 Samurajů”), tušili jsme s browserovou verzí (anžto relativní novinkou) problémy a dostavily se bohužel v množství větším než malém. Nahrávací čas je absurdně dlouhý (běžně si stihnete uvařit a vypít kafé, pakliže máte pomalejší připojení, padne celý paklík kávy).

Velmi nepříjemné je to, že když už si počkáte tak dlouho, pak vás hra potěší všelijakými pády na sto a jeden způsob. Když k tomu přidáme ještě ten fakt, že výkon také zrovna netrhá rekordy, vnucuje se otázka, proč vlastně s aktuální browserovou verzí Fiesta Online ztrácet čas? Napadla nás dokonce taková kacířská věc, že namísto, co by tato verze hráče navnadila, tak jej dokonale odradí. Normální verze běží v pohodě, ale pokud bude někdo hru Fiesta Online soudit výhradně podle této browserové verze, zhrozí se, který patlal to programoval.

Pokud to celé funguje, tak se naprsoto vše tváří jako běžná verze s normálním klientem. Ještě jednou zdůrazňujeme: když to fungue. Jsme si jistí, že časem budou softwarové hrany a nedodělky zahlazeny a browserová verze se stane důstojným partnerem té oficiální s klientem, na to si ale ještě nějaký ten pátek počkáme. Aktuálně platí i to (kdoví, co bude v budoucnu), že browserová verze má trochu osekanou grafiku - jestli se nemýlíme, tak Fiesta Online byla jednou z prvních zahraničních anime MMORPG, která nabídla slušný antialiasing.

Pokud hru hrajete přes oficiálního klienta, klidně zkuste i její browserovou verzi, obáváme se ale, že zde neobjevíte nic nového a převratného. V případě, že jste posedlí řešením aplikačních problémů, nedodělků a tajemných ne-zcela-funkčních aplikací, pak by vás Fiesta Online v browserovém vydání mohla i oslovit. No a samozřejmě také tehdy, pokud je to pro vás nutnost z důvodů systémových či jiných.
Novinky | 20.02.2012 | Autor: Petr Hájek
přečteno 1317x | komentářů: 3

Komentáře

Pro psaní komentářů se nejprve přihlaste.


Jouda lvl31 p0 08.03.2012 18:58:38
nahlásit | odpovědět
Mam si nainstalovat program, ktery mi to rozjede. parada neni kompatibilni s mym pocitacem. Super takze si asi budu hledat novou hru. Jen co dosahnu lvl 100 tak se to posere....
Trenak lvl35 p16 09.03.2012 10:04:48
nahlásit | odpovědět
Proč? Pořád můžeš hrát normální verzi.
mitasko lvl6 p0 08.03.2012 13:41:33
nahlásit | odpovědět
Stiahol som túto browser verziu a keť sa snažím prihlásit pod takým účtom jak v klasike , tak mi to nefrčí, niekto poradí?
Nejnovější screenshot
Nejnovější screenshot
gc3non: Potkal jsem Gam...........
Ovládací panel
Přihlašovací jméno:
Heslo:
zapomněli jste heslo? zaregistrujte se zde
Nejnovější zpráva z chatu
Nejnovější článek z blogu uživatelů
Miničlánky
07.04.2018 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Murnatan
29.01.2018 | Rozdělování bodů
ACE Online: Rozdělení statů level 1 - 26
18.07.2017 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Dreadnought
24.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Zula
23.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Sword Saga
21.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Call of Gods
20.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Dragon Pals
19.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: LawBreakers
18.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: First Assault
Nejnovější minirecenze
Sherwood Dungeon
0 z 10
Nejnovější komentáře
Rift
1 gc3non: Seratos?
Rift
2 gc3non: Strom :-D asi.
Rift
2 otakar: Souhlasím,bohužel:(
Prius Online: Otevřená beta startuje 2. června
4 Dena: Kde si to můžu stáh nout?
War Thunder
4 ohandl: Neni to špatná hra ale ty odměny při spouštěni hry,nic moc.
Renesanční Království: Po válce
1 paveldf: Nikdo nic nepíše, tak snad se nebudete zlobit, když něco přidám já. V Renesančních královstvích máme již rok 1...
Blood and Soul
2 plnyhrnekkafe: Ale docela jen je to rusky.
War Thunder
1 Hipno: Vypadá to dobře :D
Revelation Online
5 Monoke: To já si vždycky čas najdu xD Legie mě chytla jako nikdy žádný jiný datáč :-D
Nejnovější videa

Might & Magic Heroes Online: Oficiální trailer
Není tam toho ukázáno ze hry zrovna hodně, ale vypadá to moc pěkně.

Armored Warfare: Ukázka soundtracku
3 Společnost Obsidian Entertainment zveřejnila krátkou ukázku soundtracku do sv...

Archlord 2: Vlog - Loot & Equipment
Tvůrci berou vše vážně a připravují pro hráče několik epizod vlogů. Tohle je ...

Top uživatelé
UživatelLevel
1. gc3non 39 (121 expů)
2. Dvoulistek 37 (209 expů)
3. davi.k 37 (181 expů)
4. fabia98 37 (0 expů)
5. Andy 36 (41 expů)
6. otakar 35 (193 expů)
7. Trenak 35 (162 expů)
8. Mirdous 33 (276 expů)
9. Khemenki 31 (181 expů)
10. SuG4Ru 31 (164 expů)
Nejvíce kliknutí
UživatelKliknutí
1. ||Cobra11|| 1449
2. herovis 1013
3. Trenak 830
4. Rotačák 347
5. avrilka19 316
6. zafan 287
7. EjKejTrenak 189
8. ExisteR 181
9. Andy 138
10. canki 115
Tip na článek
© ITEM 2011 - 2020 | Reklama | Podmínky | Kontakt