zde najdete pouze online hry zdarma

Crytek vydal CryENGINE 3 zdarma

Jeden z nejlepších herních enginů, který existuje, byl uvolněn zdarma pro tvorbu free her. Díky tomu budete mít k dispozici všechny nástroje nutné pro tvorbu her a pokud budete hru šířit zdarma, nemusíte za engine platit.
Na CryENGINE 3 vzniklo spousty perfektně vypadajících her, jako jeden příklad za všechny uvedeme známou komerční hru Crysis 2. Pokud naše stránky čtete pravidelně, určitě jste si všimli, že i na poli free-to-play her se docela často objevují nové tituly právě s tímto enginem.

Jen jedna věc není tak úplně jasná a tou je řešení internetové komunikace s tímto enginem. Nikde na stránkách nemají uvedeno, zda engine vůbec obsahuje komunikaci on-line a už vůbec ne jaké má limity. To je krajně podezřelé a může to znamenat, že síťovou komunikaci si budou muset vývojáři naprogramovat sami.


Ale nebudeme předbíhat, bližší otestování tohoto enginu vám přineseme někdy příště a zatím se můžeme těšit z toho, jakým správným směrem se vývoj her unáší, respektive distribuce enginů. A sice že se pomalu ale jistě vývojáři enginů, jeden po druhém, rozhodují uvolňovat je zdarma pro nekomerční použití, nebo s nějakou podobnou příjemnou licencí.

Vývoj online her | 20.08.2011 | Autor: Rotačák
přečteno 2318x | komentářů: 6

Komentáře

Pro psaní komentářů se nejprve přihlaste.


kakadu lvl12 p1 20.08.2011 22:46:35
nahlásit | odpovědět
Počin je to chválihodný, ale i tak si nedokážu představit, že by to v brzké době někdo použil pro výrobu nějaké freehry. Na využití potencionálu tohodle enginu by bylo zapotřebí práce armády grafiků, hudebníků, zvukařů, programátorů ...., tohle není žádný rpgmaker.
Podle mě to bylo uvolněno proto, aby si to potencionální vývojáři otestovali a pak na tom stvořili něco pořádného (a samozřejmě tvrdě zaplatili za komerční projekt). Co se online podpory týká, tak nepočítám, že je v tomhle zahrnutá.
Rotačák lvl46 p21 21.08.2011 08:16:11
nahlásit | odpovědět
Tak existují i freehry, které mají jen pár schopných lidí. Samozřejmě, že většina lidí do toho rejpne a to je všechno. Ale občas se najde někdo, kro to myslí vážně a pak se z něj může vyklubat zájemce o placenou verzi. A někde jsem zahlédnul, že u komerčních her chtějí 20% z výdělku a to taky není špatné řešení. Rozhodně je lepší dát engine takhle zdarma, aby si to každý ozkoušel, než ho držet schovaný, protože pak si ho zájemci těžko koupí, když nelze vyzkoušet.
daveva lvl27 p4 21.08.2011 12:48:37
nahlásit | odpovědět
No ono hlavně moc těch free her nevznikne :). Půjde se spíše do Indie stejně jako v případě UDK. Samozřejmě nějaká ta free bude, ale i tak...
kakadu lvl12 p1 22.08.2011 13:32:13
nahlásit | odpovědět
Hrát si s jakýmkoliv pokročilým enginem není práce pro sólisty, jedná se o úplně něco jiného než editory na výrobu modů - tam jsou objekty, textury, zvuky, program atd. už zahrnuty, na překopání celé hry pak stačí jen pár úprav v porovnání prací na něčem úplně novém.
Osobně neznám jedinou čistě freehru, která používá podobný engine, co by se vyrovnala některým modifikacím už existujících her. Tím neříkám, že některé freeware hry (nepočítám v to reklamní hry typu trackmania nations) by nemohly konkurovat komerčním, ale to, že ty opravdu úspěšné jsou většinou postaveny na vlastním enginu.
Integrovat něco cizího pro vlastní projekt, na kterém pracuje pár lidí pro zábavu, je většinou příliš velký opruz - naučit se funkce enginu + nějak to propojit se svým programem + vytvořit grafiku tak, aby bylo vidět, na čem to běží; navíc pokud se podlehne pokušení využít z toho co se dá,.tak to znamená protahování práce a často vyprchá nadšení a jde to do kopru.

Pro střední a větší vývojářská studia je uvolnění podobných "hraček" požehnáním, ale pro nadšence to moc použitelné nebude.
Rotačák lvl46 p21 22.08.2011 18:41:20
nahlásit | odpovědět
Otázka je, jak moc je ten sólista schopný. Nevím co jsou to editory na tvorbu módů, ale předpokládám, že tenhle engine bude něco podobného jako Bigworld engine, Hero engine, UDK apod.
Spousta free her (ale i komerčních) používá už hotové enginy. Ušetří jim to spousty práce a můžou se víc soustředit na samotnou hru, než znova vyrábět to, co už je několikrát hotové.
Nedokážu si představit, že by sólista začal dělat vlastní engine, které by se vyrovnalo těmto, které jsou jedny z nejlepších vůbec. Nemluvě o tom, že by po pár letech snažení měl jen engine a ne hotovou hru. Navíc při použití hotového enginu už není potřeba tolik znalostí, jako při vytváření vlastního.
Trenak lvl35 p15 20.08.2011 08:22:19
nahlásit | odpovědět
Taky Farcry.
Nejnovější screenshot
Nejnovější screenshot
Ovládací panel
Přihlašovací jméno:
Heslo:
zapomněli jste heslo? zaregistrujte se zde
Nejnovější zpráva z chatu
Nejnovější článek z blogu uživatelů
Miničlánky
Nejnovější minirecenze
Sherwood Dungeon
0 z 10
Nejnovější komentáře
Rift
2 otakar: Souhlasím,bohužel:(
Prius Online: Otevřená beta startuje 2. června
4 Dena: Kde si to můžu stáh nout?
War Thunder
4 ohandl: Neni to špatná hra ale ty odměny při spouštěni hry,nic moc.
Renesanční Království: Po válce
1 paveldf: Nikdo nic nepíše, tak snad se nebudete zlobit, když něco přidám já. V Renesančních královstvích máme již rok 1...
Blood and Soul
2 plnyhrnekkafe: Ale docela jen je to rusky.
War Thunder
1 Hipno: Vypadá to dobře :D
Revelation Online
5 Monoke: To já si vždycky čas najdu xD Legie mě chytla jako nikdy žádný jiný datáč :-D
Revelation Online
2 Monoke: Vypadá to vcelku zajímavě :)
War Thunder
2 XGASSANX: Růže :D
Riders of Icarus
1 Monoke: To je roztomilé :)
Nejnovější videa

Might & Magic Heroes Online: Oficiální trailer
Není tam toho ukázáno ze hry zrovna hodně, ale vypadá to moc pěkně.

Armored Warfare: Ukázka soundtracku
3 Společnost Obsidian Entertainment zveřejnila krátkou ukázku soundtracku do sv...

Archlord 2: Vlog - Loot & Equipment
Tvůrci berou vše vážně a připravují pro hráče několik epizod vlogů. Tohle je ...

Top uživatelé
UživatelLevel
1. gc3non 39 (98 expů)
2. Dvoulistek 37 (207 expů)
3. davi.k 37 (181 expů)
4. fabia98 37 (0 expů)
5. Andy 36 (41 expů)
6. otakar 35 (193 expů)
7. Trenak 35 (150 expů)
8. Mirdous 33 (276 expů)
9. Khemenki 31 (181 expů)
10. SuG4Ru 31 (164 expů)
Nejvíce kliknutí
UživatelKliknutí
1. ||Cobra11|| 1449
2. herovis 1013
3. Trenak 830
4. Rotačák 347
5. avrilka19 316
6. zafan 287
7. EjKejTrenak 189
8. ExisteR 181
9. Andy 138
10. canki 115
Tip na článek
© ITEM 2011 - 2020 | Reklama | Podmínky | Kontakt