zde najdete pouze online hry zdarma

Smite: Další výslech autorů

Již jsme tu sice jeden rozhovor s COO Hi-Rez Studios Toddem Harrisem měli, ale i dnes byly probírány velmi zajímavé otázky, jenž je škoda minout...
Otázka: Smite láká i hráče, kteří se snad dříve ani nedotkli jiné MOBA hry. Jak chcete zajistit, aby některé herní nuance byly srozumitelné i pro nezkušené?
Odpověď: Jednou funkcí, které si zřejmě hned všimnete je automatický nákup itemů a automatické odemykání nových spellů. Pakliže jste MOBA nikdy nehráli, systém se může postarat o to, aby vaše ability byly upgradovány a dotyčný měl správné itemy. Kdokoliv se tedy může zaměřit jen na mapu a boj bez toho, aniž by se musel zatěžovat i touto stránkou hry.

Druhý příklad se týká vestavěných hlasových maker. Zkušení hráči MOBA již vědí, jak zavolat podporu přátel, koordinovat útok, jak dát vědět parťákovi, že jdete zpět atd. Smite je určitě z velké části i o komunikaci, takže tento prvek hraní usnadní určitě.


Otázka: Bylo naznačeno, že hra projde dlouhou betou. O jaké změny se již komunita postarala a co byste od nich rádi viděli v dalších týdnech.
Odpověď: V dnešním patchi jsme vydali opravdu spousty z komunitních nápadů - třeba možnost hrát za jakéhokoliv boha při tréninku. Další bylo přepnout se pomocí Alt+Tab ze Smite a až se na vás dostane při čekání, jste na to upozornění pop-up oknem.

Největší přínos komunity ve skutečnosti přichází v podobě prostého hraní hry. Takto máme totiž možnost sbírat všelijaké statistiky a na základě toho pak vyhodnotit pro nás zajímavé věci: kteří bohové jsou nejvíc populární, nejméně, efektivnější a méně efektivní atd. No a potom na základě podobných údajů upravujeme a lépe vybalancováváme hru. Rovněž čteme fóra a posíláme odezvu lidem z komunity. Nejvíce ale chceme, abychom viděli mnoho a mnoho odehrátých mačů, což nám komunita přináší.


Otázka: Jaký proces používáte k tomu, abyste určili, jaký z bohů se dostane do hry?
Odpověď: Když se podíváte napříč řadou mytologií, najdete tam doslova tisíce bohů. Vývojáři tedy mají velmi široké pole působnosti. Chtěli jsme, aby někteří byli známí a čitelní, jako třeba Zeus, další zase neznámí, ale zajímaví, jako Vamana. Rovněž se snažíme uchovat jejich mystický ráz i zázemí je obklopující - při jejich ztvárnění, i v jejich abilitách. Jde tedy hlavně o to, namapovat různé bohy na dané archetypy: z herního hlediska to chce dobré tanky, mágy a zabijáky. Tak třeba když hráč chce fyzické poškození a vzdálenost, může volit Artemis s lukem. V případě lokálního zabijáka zase poslouží Kali.

Otázka: Jak často chcete do hry přidávat další bohy? A co informace o chystaných, které unikly ven?
Odpověď: Udělali jsme hodně prototypů, takže na podobné informace rozhodně nespoléhejte. Stran uvádění nových bohů ale máme jasno - rádi bychom aspoň jednoho nového každé 3-4 týdny.

Otázka: Co nabízí tzv. Shrines?
Odpověď: Shrines poskytují hráčům perzistentní enhancementy, jaké získáte jinak pouze levelingem. Žádné další komentáře na toto téma...


Otázka: Jak se Hi-Rez dívá na Smite jako eSport? Máte v plánu protlačit Smite i do oblasti kompetitivního zápolení?
Odpověď: Určitě. Adopce ve formě eSportu již ale bude záležet na konkrétních týmech, ligách a sponzorech, jenž uvidí ve hře potenciál. My se ale pokusíme podobné snahy maximálně podpořit. A to konkrétně vyváženou hratelností a dalšími vlastnostmi a funkcemi, jaké hráči tak milují: skill-rating, matchmaking, spectator mód, hodnocené mače, turnaje, ...

Jelikož se ve studiu nesoustřeďujeme na single, ale na MMO zábavu, dá se říct, že každý náš produkt je tak trochu týmový sport.

Otázka: Když přijde na balanc bohů, jen je slyšet "Artemis je OP" nebo "Anubis je OP", ale jaký nástroj přesně používáte k tomu, abyste dokonale určili tak vrtkavou věc, jako je herní vyváženost u podobně složitých her?
Odpověď: Sbíráme spousty statistik z každého mače a naši designéři používají speciální analyzační nástroje, na jejichž základě se může provést nějaká změna v jistých věcech a hodnotách. Zpětná odezva je super, ale není nic nad data z tisíců zápasů, aby vynikly vzorce a nezvyklosti...


Otázka: Vím, že je ještě brzo, ale plánuje se do budoucna i jiný režim, než jen prostý DOTA zápas?
Odpověď: To se uvidí časem, časná priorita to určitě není. V kratším hledisku bychom rádi další bohy, Offering systém a pár kosmetických skinů k tomu, aby hráči mohli upravovat.

Otázka: A poslední lehká otázka: co byste rádi, aby si čtenáři tohoto článku o vaší unikátní MOBA hře zapamatovali?
Odpověď: Ve Smite se budou stratégové i lehce akční povahy hned cítit jako doma, jen to tu bude více akčnější a intenzivní. Pohled z 3. strany dělá boje taktičtějšími. Pozice a dobrá znalost mapy je zde vším. Fáze farmingu je zde krátká. A vše je skill-shot.
Rozhovory | 26.06.2012 | Autor: Petr Hájek
přečteno 1741x | komentářů: 0

Komentáře
Hra: Smite

Pro psaní komentářů se nejprve přihlaste.


Zatím se zde nenachází žádné komentáře.

Nejnovější screenshot
Nejnovější screenshot
gc3non: Potkal jsem Gam...........
Ovládací panel
Přihlašovací jméno:
Heslo:
zapomněli jste heslo? zaregistrujte se zde
Nejnovější zpráva z chatu
Nejnovější článek z blogu uživatelů
Miničlánky
Nejnovější minirecenze
Sherwood Dungeon
0 z 10
Nejnovější komentáře
Rift
1 gc3non: Seratos?
Rift
2 gc3non: Strom :-D asi.
Rift
2 otakar: Souhlasím,bohužel:(
Prius Online: Otevřená beta startuje 2. června
4 Dena: Kde si to můžu stáh nout?
War Thunder
4 ohandl: Neni to špatná hra ale ty odměny při spouštěni hry,nic moc.
Renesanční Království: Po válce
1 paveldf: Nikdo nic nepíše, tak snad se nebudete zlobit, když něco přidám já. V Renesančních královstvích máme již rok 1...
Blood and Soul
2 plnyhrnekkafe: Ale docela jen je to rusky.
War Thunder
1 Hipno: Vypadá to dobře :D
Revelation Online
5 Monoke: To já si vždycky čas najdu xD Legie mě chytla jako nikdy žádný jiný datáč :-D
Revelation Online
2 Monoke: Vypadá to vcelku zajímavě :)
Nejnovější videa

Might & Magic Heroes Online: Oficiální trailer
Není tam toho ukázáno ze hry zrovna hodně, ale vypadá to moc pěkně.

Armored Warfare: Ukázka soundtracku
3 Společnost Obsidian Entertainment zveřejnila krátkou ukázku soundtracku do sv...

Archlord 2: Vlog - Loot & Equipment
Tvůrci berou vše vážně a připravují pro hráče několik epizod vlogů. Tohle je ...

Top uživatelé
UživatelLevel
1. gc3non 39 (113 expů)
2. Dvoulistek 37 (209 expů)
3. davi.k 37 (181 expů)
4. fabia98 37 (0 expů)
5. Andy 36 (41 expů)
6. otakar 35 (193 expů)
7. Trenak 35 (160 expů)
8. Mirdous 33 (276 expů)
9. Khemenki 31 (181 expů)
10. SuG4Ru 31 (164 expů)
Nejvíce kliknutí
UživatelKliknutí
1. ||Cobra11|| 1449
2. herovis 1013
3. Trenak 830
4. Rotačák 347
5. avrilka19 316
6. zafan 287
7. EjKejTrenak 189
8. ExisteR 181
9. Andy 138
10. canki 115
Tip na článek
© ITEM 2011 - 2020 | Reklama | Podmínky | Kontakt