zde najdete pouze online hry zdarma

Recenze: Dungeons & Dragons Neverwinter

Online potomek herní série Neverwinter Nights je konečně tu. Kolikrát jsme si něco takového už dávno přáli? Už na začátku musím říct, že mě hra příjemně překvapila a rozhodně bych ji pasoval mezi jasné AAA tituly. Dost možná je to současné top free mmorpg. Tak se na to pojďme podívat blíže.
Dungeons & Dragons Neverwinter je hra kterou vytvořila skupina Cryptic Studios. Jednak je to potomek herní série Neverwinter Nights, kdo si ještě pamatuje tak ví, že to bylo kvalitní rpg na motivy DND pravidel zajímavé tím, že hráči mohli tvořit svůj obsah. Abych vysvětlil co je to DND, tak jsou to vlastně pravidla deskové hry kde jeden určuje kde jste a co tam na vás čeká a ostatní říkají co tam dělají právě dle těch pravidel. Dřív prostě počítače nebyly, tak se to malovalo na papír. Mno ty pravidla vznikly původně v roce 1974 a od té doby jsou neustále vylepšované a upravované až do dnešní 5té edice, která je upravena pro akční rpg. Hra je situovaná do světa Forgotten Realms, takže za sebou má kvalitní příběh a historii.


Grafika


Graficky si myslím, že hra docela exceluje, celé je to moc hezky malované, naštěstí v poměrně západním gotickém stylu, takže žádná čína. Mapy jsou rozmanité, stejně tak postavičku si můžete vyšperkovat k dokonalosti, co se vzhledu týče. Systém je podobnej klasickému DND online, to znamená pár hlavních lokací, odkud se přesunujete do bočních samostatných dungeonů apod. Je to docela dobrá hra i pro sólisty, protože pokud nejste schválně v partě, tak v těch dungeonech jste sami. Jinak jsou tam jeskyně, podchody, kopečky, celkově je to dost propracované a i samotné hlavní město Newerwinter je podobné tomu z původních her. Jedinej neduh vidím v tom, že pokud se moc nestaráte o vzhled zbroje vaší postavy, tak se vám může stát, že bude dlouho pořád stejná. To docela nechápu proč v tak promakané hře neudělali víc vzhledů zbroje, průměrně se změní cca každých 7 levelů, ale .. pokud si toho budete všímat, tak je možné i častěji. Např. vám padne item s né úplně super statama, ale hezčí, tak si ten vzhled můžete předělat, ale holt za diamanty, kterých zase nenasbíráte tolik. Takže svět, rozmanitost, všechno ok, za vzhled postavičky co se equipu týče bych snad dal jediné mínus, které mě asi tak napadá.


RPG prvky


Ve hře je na výběr několik ras, každá s bonusy (Human, Half-Elf, Wood Elf, Dwarf, Tiefling, Halfling, Half Orc). Dále je tam na výběr povolání (Bojovník s obouručním mečem, bojovník se štítem, roguna, mág, klerik). Pak ještě vyplníte kde jste se narodili a svého boha. Mno a pak si naházíte staty. (str, con, dex, int, wis, char) Potom za každý level dostanete bod, který můžete přidat do nějakého kouzla, každé kouzlo má max 3levely a nemůžete využít všechny najednou, jen ty které si nastavíte jako právě aktivní. To kam jakej bodík jde dát je i omezeno, např. musíte mít umístěno třebas 20 bodů abyste mohli dát nějaké kouzlo na level3. Tohle je prostě podle dnd pravidel, asi bych si uměl představit vyšší variabilitu, ale i tak je to za mě ok. Krom toho dostáváte talenty, kterými si vylepšujete různé pasivky a každé povolání má i svoji speciální sílu, štít, vyšší útok apod. Mno kouzla která můžete mít aktivní v jednu dobu se tam dělí na 2ks "At will" které používáte pořád, 3ks "encounter" které mají cooldown a 2ks "daily" které se nabíjí delší dobu. K tomu tam máte tu speciální abilitu a dvě pasivky. Kouzla která nemáte zrovna aktivní prostě nepoužijete. Jinak se hra ovládá asi jak Tera, tj. zaměřovač uprostřed a kouzla připomínají systém z guild wars. Myslím si, že je to přes určitá omezení docela zajímavej systém.


Expení


Ve hře se expí nejčastěji plněním různých questů, nebo chozením dungů, pvp, skirmishema, čili žádnej grind. Myslím že to je snad hra s největším počtem rozmanitých questů vůbec. Proč? Jednak hra má svůj příběh, tj. oficiální questy, které jsou samy o sobě zajímavé. Mno ale ve hře je i takzvané "Foundry" tj. editor, kde questy tvoří právě hráči. A to si myslím je největší výhoda tohoto mmo vůbec, kolikrát ani nevíte jestli hrajete originální quest, nebo nějaký od hráčů. Hra vás k tomu i vede, je tam třebas daily quest za kterej jsou diamanty a cílem je splnit nějakej quest od hráče. Na oficiálních mapách jsou i postavičky, kterých se zeptáte co je v okolí za drby a nabídne vám to nějaké questy které jsou v dané lokaci tvořené hráči. Funguje to tak, že třebas máte na mapě klidně v hlavním městě postavičku, třeba žebráka, kterej normálně nic nedělá, ale jak vezmete quest kterej začíná u toho žebráka, tak najednou má nad sebou otazník a pošle vás do questu kterej v editoru udělal nějakej hráč. Prostě to celkově vypadá jako by to byl quest originální. Mno a koho baví tvořit se v tomto docela vyřádí. Mno kdo nerad vyrábí, ale rád kritizuje, tak může ty questy hráčů hrát a hodnotit. A za vše jsou achievementy. Je okolo toho obrovská komunita. Taky jsem jeden quest udělal najdete ho pod číslem NW-DTB7970SK. (Questů je tam hodně, takže najít konkrétní není sranda a dejte mi 5hvězdiček díky :-) Takže v tomhle fakticky super. Málokterá hra nabídne tak variabilní obsah.


Hra v partě


Ve hře je LFG systém. Takže se můžete přihlásit na dungeon, skirmish, pvp. Přihlásíte se, chvíli čekáte a jedete. Co se dungeonů a skirmishů týče, mohlo by jich být víc, jinak jsou ale moc pěkně udělané a zajímavé. Padají tam nejlepší věci a opravdu se to vyplatí chodit. Mno pvp mě osobně tolik nebaví, je to prostě jedna mapa kde jsou 3 vlajky které obsazujete a tím se každému týmu (5na5) počítají body. Mno a hra dorovnává levely vždy 9, 29, 39 ... aby to bylo vyrovnané, ale pokud potkáte grupu kterou si někdo poskládal samostatně, typicky 4roguny a clerik, tak nemáte nárok :-) Taky jsou třebas na mapách různé aktivity, že třebas chytáte špiony, nebo hledáte poklad a kdo ho nasbírá nejvíc dostane bonus. Ale celkově si myslím, že i v tomhle je tu dostatek vyžití.


Profese


Ve hře je několik profesí (leadership, platesmithing, mailsmithing, leatherworking, tailoring) Můžete podle všeho mít všechny, ale v jednu dobu děláte jen nějakou z nich. Teprve když splníte nějakej požadavek, tak se vám otevřrou dvě okénka a pak můžete najednou vyrábět třebas dvě různé věci. Profese jsou docela zajímavé pro získávání peněz a diamantů. DND NW má i tzv. Gateway (obdoba armory z wow) na: http://gateway.playneverwinter.com Na této stránce můžete nejen vidět vaši postavičku, ale také právě ovládat profese a aukci přes web aniž byste měli hru puštěnou .. super do práce :-)


Aukce a platidla


Ve hře je několik patidel, například klasické zlato, stříbrné, měděné, ale za to si koupíte většinou leda lahvičky a nějaké prkotiny, sem tam equip a na lvl 20 za 5zlatých i koně. Mno pak jsou tam diamanty, to je zde hlavní platidlo. (Kdo hrál startrek tak je to cca obdoba dilitia, holt je to jedna firma :-) Diamanty jsou relativné vzácné, získáte je z daily questů (daily pvp, dungeon, skirmish, foundry), pak něco z modlení (každou hodinu se na vybraných nístech můžete pomodlit. A něco z profese a jako odměna za vaše vytvořené questy. Bohužel i aukce, která je ve hře dostupná funguje na diamantech, takže když od někoho chcete něco koupit, tak za diamanty, bohužel lidi i low level věci dávají běžně bez buyout ceny a čekat několik dní na item při tom jak lezou levely rychle je nesmysl. Takže ač je aukce plná, tak využití minimální. Ale můžete zkusit prodávat, když se dá slušná cena a ten buy out, tak si myslím, že se nechá vydělat. Za diamanty je leccos, změna vzhledů itemů, levelování společníka, lepší věci apod. Krom toho ještě za dungeony sbíráte další marky na lepší věci, nebo i na mapách sbíráte z potvor další věci pro bounty huntera apod.


Závěrem


Asi bych tu mohl povídat ještě dlouho, když to shrnu, tak DND Neverwinter je naprosto super hra, se super variabilním obsahem, dobrým příběhem a pokud někdo navíc rád tvoří, tak je to must have, s klidným srdcem se to nebojím doporučit, v té záplavě stále stejných mmo je to světlá výjimka.

Neverwinter
10z10 Hratelnost: 10
Grafika: 10
Zvuk: 9
Max level: 60
Měna: Goldy a diamanty
Questy: Hódně moc
Minimální požadavky:
KLADY:
  • Ze světa Forgotten Realms
  • Na motivy DND 5 pravidel
  • Spousta questů
  • Foundry editor questů
  • LFG Systém
  • Super komunita
ZÁPORY:
  • Ne moc často se měnící vzhled avatara
Download hry

Recenze | 09.05.2013 | Autor: Jsemtady
přečteno 6880x | komentářů: 17

Komentáře

Pro psaní komentářů se nejprve přihlaste.


banoxxx lvl4 p0 31.07.2015 16:01:33
nahlásit | odpovědět
Pjekna hra bavime potreboval bych radu mam paladina 45 lvi anevim kak si dat do zbrane ohen nebo ledovou magiji videl jsem hrace ktery to maji.
dejvis2001 lvl8 p0 16.07.2014 22:52:11
nahlásit | odpovědět
Super hra.
Bridie lvl6 p0 21.01.2014 15:06:39
nahlásit | odpovědět
Hodnocení 10 z 10, no musím nesouhlasit. Možná, tak 6 z 10. Hra se na 60 levelu stává stereotypní, že to člověk přestane hrát a osazenstvo hráčů se tímto způsobem mění stále dokola. Sice je tam foundry, ale to člověka odradí tuplem 4x denně hrůza. Random pt jsou z 90% strašný a spousta healerů ani neví zaco pořádně hraje. Odhazovaní mobek od tanka, warriora je běžné!
Jsemtady lvl20 p0 21.01.2014 15:16:04
nahlásit | odpovědět
Na tom hodnoceni trvam z jednoducheho duvodu ... 90% FREE her te odradi, nebo je stereotypni jeste pred lvl 20. Toto zatim stale patri mezi elitu free.
Vlastne ani neznam mene stereotypni free hru. Chystaji se to ano, ale zatim toto v klidu doporucim.
Nic to nestoji a zabavu si na tom uzijes. To ze dungy vubec maji vyhledavani party je velkej bonus. To ma maloktera hra.
Ascalon lvl7 p0 04.01.2014 04:30:25
nahlásit | odpovědět
Pěkná hra, docela mě bavila.
tekin123 lvl6 p0 27.10.2013 16:24:58
nahlásit | odpovědět
Jen stačí kliknout, díky :) [odkaz bude viditelný až autor dosáhne levelu 7]
Starhorn lvl5 p0 24.10.2013 14:30:46
nahlásit | odpovědět
Povedená recenze,plně s tebou souhlasím.
panda94 lvl3 p0 27.07.2013 11:18:14
nahlásit | odpovědět
Pěkná recenze. Jen je trochu na škodu, že se dá používat jen několik málo skillů. Vím, že u takového stylu hry je to asi normální, ale vím, že to vadí hodně lidem. Myslím si ale, že jde hlavně o to zvyknout si.

Jinak hra je podle mě super. EXPení je sice hodně rychlé (alespoň u mě - GF), možná by to chtělo trochu pomalejší, abych si to víc vydřela :)) Jinak chválím autora recenze ;)
CrossRoad lvl8 p1 16.06.2013 12:54:39
nahlásit | odpovědět
U nekterych hracu je to vtipne komenty :D :D
Jsemtady lvl20 p0 11.05.2013 23:56:44
nahlásit | odpovědět
Ač to se to hraje jinak než původní DND online. Tak to používá DND 4E pravidla +-.
Viz např: www.wizards.com/dnd/files/quic…
Loki lvl6 p0 11.05.2013 08:56:03
nahlásit | odpovědět
Nieje to D&D rule set 5.0, je to uplne zmodifikovana 4-ka.
symphonic lvl5 p0 10.05.2013 13:34:18
nahlásit | odpovědět
Pěkná recenze. Chtěl bych se zeptat. Nějaké oficiální datum konce bety,nebo už si naprdim? :D
Jsemtady lvl20 p0 10.05.2013 17:51:51
nahlásit | odpovědět
Mno žádné wipy už nebudou .. beta skončí jak to odladí a dodělají ještě darkelfa a jedno povolání ale majíještě co dělat. Ale celkem to funguje.
Jsemtady lvl20 p0 09.05.2013 23:45:44
nahlásit | odpovědět
Ještě doplním, že hrajeme na serveru Dragon, je tam několik CZSk gild.
Ta naše je např.: CZSK Neverwinter (Dají se tam gildy vyhledávat a stačí tam dát cz.)
Mno a koukal jsem, že těch PVP arén je přeci jen několik, ač systém stejnej vlajkovej.
Loki lvl6 p0 11.05.2013 08:57:23
nahlásit | odpovědět
Guilda ti je akurat tak na pvp a pvp je nehorazne nevybalancovane a predpokladam ze do full verzie hry sa to velmi nerozhodi. pokaslali to tym ze dnd rules uplne vymazali tympadom vymazali pravidla ktore boli vo vyvoji cez 40 rokov a tie boli vybalancovane myslim si prekliato dobre.
Jsemtady lvl20 p0 11.05.2013 16:01:55
nahlásit | odpovědět
Tak v te nasi gilde se normalne keca a radi ostatnim. A vypada to ze ty hc dungy pro 60 potrebujou sehranou skupinu. Ale je to nova hra tak co jsem vedel schaneli nekoho na progress. Ze je i nejakej obsah pro max levely. Jsou to sice jina pravidla nez v puvodnim dnd, ale je to zabavne. Jako Pvp .. vyrovnane je jen kdyz potkas sehranou grupu a jdes s random tak jasne nemas sanci.
Hipno lvl6 p0 09.07.2014 18:16:00
nahlásit | odpovědět
V tom případě je PvP - bo aby to zaleželo jen na sehranosti pokažde ti tam nepůjde 10 lidi lognout :D
Nejnovější screenshot
Nejnovější screenshot
Ovládací panel
Přihlašovací jméno:
Heslo:
zapomněli jste heslo? zaregistrujte se zde
Nejnovější zpráva z chatu
Nejnovější článek z blogu uživatelů
Miničlánky
07.04.2018 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Murnatan
29.01.2018 | Rozdělování bodů
ACE Online: Rozdělení statů level 1 - 26
18.07.2017 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Dreadnought
24.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Zula
23.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Sword Saga
21.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Call of Gods
20.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: Dragon Pals
19.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: LawBreakers
18.12.2016 | Mininovinky
Hra přidána do seznamu: First Assault
Nejnovější minirecenze
Sherwood Dungeon
0 z 10
Nejnovější komentáře
Prius Online: Otevřená beta startuje 2. června
4 Dena: Kde si to můžu stáh nout?
War Thunder
4 ohandl: Neni to špatná hra ale ty odměny při spouštěni hry,nic moc.
Renesanční Království: Po válce
1 paveldf: Nikdo nic nepíše, tak snad se nebudete zlobit, když něco přidám já. V Renesančních královstvích máme již rok 1...
Blood and Soul
2 plnyhrnekkafe: Ale docela jen je to rusky.
War Thunder
1 Hipno: Vypadá to dobře :D
Revelation Online
5 Monoke: To já si vždycky čas najdu xD Legie mě chytla jako nikdy žádný jiný datáč :-D
Revelation Online
2 Monoke: Vypadá to vcelku zajímavě :)
War Thunder
2 XGASSANX: Růže :D
Riders of Icarus
1 Monoke: To je roztomilé :)
Adventure Quests Worlds
1 Hipno: Tak to se na to mrknu :D
Nejnovější videa

Might & Magic Heroes Online: Oficiální trailer
Není tam toho ukázáno ze hry zrovna hodně, ale vypadá to moc pěkně.

Armored Warfare: Ukázka soundtracku
3 Společnost Obsidian Entertainment zveřejnila krátkou ukázku soundtracku do sv...

Archlord 2: Vlog - Loot & Equipment
Tvůrci berou vše vážně a připravují pro hráče několik epizod vlogů. Tohle je ...

Top uživatelé
UživatelLevel
1. gc3non 39 (93 expů)
2. Dvoulistek 37 (207 expů)
3. davi.k 37 (181 expů)
4. fabia98 37 (0 expů)
5. Andy 36 (41 expů)
6. otakar 35 (189 expů)
7. Trenak 35 (150 expů)
8. Mirdous 33 (276 expů)
9. Khemenki 31 (181 expů)
10. SuG4Ru 31 (164 expů)
Nejvíce kliknutí
UživatelKliknutí
1. ||Cobra11|| 1449
2. herovis 1013
3. Trenak 830
4. Rotačák 345
5. avrilka19 316
6. zafan 287
7. EjKejTrenak 189
8. ExisteR 181
9. Andy 138
10. canki 115
Tip na článek
© ITEM 2011 - 2015 | Reklama | Podmínky | Kontakt