zde najdete pouze online hry zdarma

Heroes & Generals: Interview s tvůrci

Hra Heroes & Generals je nová válečná MMOFPS se strategickými prvky od Reto-Moto. To je nezávislé studio založené pár lidmi stojícími za sérií Hitman.
Otázka: Můžete se nám představit a popsat Reto-Moto?
Odpověď: Konkrétně moje jméno je Jacob Andersen a pracuju u firmy jako Game Director. Jsme malý, nezávislý tým sestávajcí převážně z Hitman-veteránů. Započali jsme 3 roky zpátky tvorbou enginu pro 3D webové hry.

Otázka: Znamená to, že váš přesun od kasovních trháků typu Hitman a Kane & Lynch ku Heroes & Generals je kreativní vyjádření a touha zkusit něco nového, co byste běžně neudělali?
Odpověď: I tak by to šlo říct... Když jsme se rozhodli opustit loď, byli jsme natěšení zkusit něco nového a jmenovitě pracovat s online hrami i zkoumat jejich komunitu.


Otázka: Heroes & Generals je hra zasazená do období II. Světové války, ale vy jste se nerozhodli být mega-realističtí. Jaký typ kompromisů jste museli přijmout, aby hra běžela hladčeji?
Odpověď: Jsme opravdu maximálně zaměřeni na snadnou přístuponost hry davům. Právě u nás by mělo být velmi snadné dát si svoji denní i jen 5minutovou dávku akce. Na druhou stranu, chceme zbraně i vozidla chovající se jako ve skutečnosti, přitom ale nechceme ztratit nováčky. Aby hra byla lehká k naučení, ale trvalo věčnost ji cele zvládnout.

Otázka: Idea zkřížení FPS a strategie není nová, nicméně moc se neobjevuje. Proč jste zvolili tento směr a nezůstali u nejjednodušší varianty s cele FPS?
Odpověď: Myslím, že to byla již od počátku idea komunitou hnané hry se strategickým rozměrem. Čistá FPS nám přišla příliš samozřejmá.

Otázka: Jaký typ vlivu má generál ve hře? Může jím být kdokoliv a jestli ano, tak jaký systém odmění dobré a postihne špatné?
Odpověď: Prakticky vzato, každý může vlastnit a ovládat útočný tým. Takto se stát komandérem a pak generálem. Aby to ale splnil, musí být opravdu skvělý. Žebříček generálů je cele v moci hráčů, takže jen ti dobří (dobrý generál vezme do úvahy i nezkušenost nových komandérů) dosáhnou na vrchol. Hra bude mít mnoho věcí podobných s válkou.


Otázka: S ohledem na takto velkou a rozsáhlou hru, kolik map zde bude a různých prostředí?
Odpověď: Zatím zde máme 6 map zkřížených s 3 herními režimy. Máme i nějaké časné městské levely, ty ale zařadíme později spolu s "městy" (sestava bojišť).

Mapy zde nebudou vypadat tak, jak je zvykem - tj. nebudou zde 2 strany jedoucí plnou rychlostí proti sobě, ale je tu útočník (okraj mapy) a obránce (centrum + podpůrné jednotky okolo). V mapách jde zaútočit z jakéhokoliv směru, takže kombinací a strategií zde bude spousta. Hráčům bude určitě chvíli trvat, naučit se všechny detaily každé mapy + jak hrát, zjeví-li se najednou oponent za ním.

Otázka: Váš obchodní model se jeví být trochu jiný, nežli obvyklé mikrotransakce s itemy. V jakém směru tedy ovlivňují zakoupené předměty hráče a jeho kolegy.
Odpověď: Představili jsme něco zvané "Social Free to Play". Jde o to, že výdaj nějakého hráče neznamená benefit pouze pro něj, ale také pro další lidi. Třeba hráč může pořídit Assault Team a upgradnout spawn sloty se zbraněmi/mody, jenž další hráči mohou použít v akci. Logicky tedy, když si upgradnete i jen vy Assault Team, máte větší šance všichni v něm.


Otázka: Kdy vydáte Open Betu?
Odpověď: To je těžké říct... Closed Beta je stále v nedokončeném stavu - pár bugů na serverech je potřeba doladit. Ale pracujeme na tom, co to dá.

Otázka: Je tu ještě něco, co byste k Heroes & Generals rád dodal?
Odpověď: Hmmm, doufám, že si čtenáři hru užijí. Již nám tak moc pomohli ze zpětnou odezvou... A pro nás, developery, je velkou odměnou vytvářet hru pro osoby, jimž tato naplňuje jejich sen o zábavě.
Rozhovory | 05.06.2012 | Autor: Petr Hájek
přečteno 1910x | komentářů: 4

Komentáře

Pro psaní komentářů se nejprve přihlaste.


AnubisCZ lvl13 p0 05.06.2012 13:28:58
nahlásit | odpovědět
Zas druha svetova, uz se mi z ni chce zvracet, jak vidim ty tupe oblecky.
Jikolm lvl6 p0 05.06.2012 13:53:53
nahlásit | odpovědět
Tak ty nevíš co je dobré .. Asi tě baví ty fantasy, kde lítaš po vesmírů, nebo dokonce s panáčkem po městě. Jestli ne, tak tě může bavit něco na styl battlefieldu .. Ještě větší blbost ( hlavně 3-jka ), kde lidi vůbec netaktizují a jen se bezhalvě vrhají do boje ..
Nyctophobia lvl12 p0 05.06.2012 18:01:37
nahlásit | odpovědět
Pánové rád bych se vás zeptal kolik vám je let :D ale bojím se že povíte např 30 ... názory typu " Takhle hra je hovadina " jsou myslím vhodné pro 10 leté děti . Každý má právo si zahrát jakoukoliv hru a říct o ni že je dobrá ( ačkoli jiným se to tak zdát nemusí ) .
fabia98 lvl37 p4 05.06.2012 18:28:43
nahlásit | odpovědět
Jikolme, ten žánr kde lítáš do vesmíru je sci-fi = science fiction, ne pravé fantasy. Chození s panáčkem po městě je real life fiction, opět ne to pravé fantasy. Zadej si do jakéhokoliv vyhledávače fantasy a slibuji ti, že vesmírné lety nebo vycházky po městě ti to nenajde. Nebo si zajdi do knihovny do sekce Fantasy, opět, žádné lety a procházky. Ve fantasy máš hrdiny, kouzla atd..
Nejnovější screenshot
Nejnovější screenshot
gc3non: Potkal jsem Gam...........
Ovládací panel
Přihlašovací jméno:
Heslo:
zapomněli jste heslo? zaregistrujte se zde
Nejnovější zpráva z chatu
Nejnovější článek z blogu uživatelů
Miničlánky
Nejnovější minirecenze
Sherwood Dungeon
0 z 10
Nejnovější komentáře
Rift
1 gc3non: Seratos?
Rift
2 gc3non: Strom :-D asi.
Rift
2 otakar: Souhlasím,bohužel:(
Prius Online: Otevřená beta startuje 2. června
4 Dena: Kde si to můžu stáh nout?
War Thunder
4 ohandl: Neni to špatná hra ale ty odměny při spouštěni hry,nic moc.
Renesanční Království: Po válce
1 paveldf: Nikdo nic nepíše, tak snad se nebudete zlobit, když něco přidám já. V Renesančních královstvích máme již rok 1...
Blood and Soul
2 plnyhrnekkafe: Ale docela jen je to rusky.
War Thunder
1 Hipno: Vypadá to dobře :D
Revelation Online
5 Monoke: To já si vždycky čas najdu xD Legie mě chytla jako nikdy žádný jiný datáč :-D
Revelation Online
2 Monoke: Vypadá to vcelku zajímavě :)
Nejnovější videa

Might & Magic Heroes Online: Oficiální trailer
Není tam toho ukázáno ze hry zrovna hodně, ale vypadá to moc pěkně.

Armored Warfare: Ukázka soundtracku
3 Společnost Obsidian Entertainment zveřejnila krátkou ukázku soundtracku do sv...

Archlord 2: Vlog - Loot & Equipment
Tvůrci berou vše vážně a připravují pro hráče několik epizod vlogů. Tohle je ...

Top uživatelé
UživatelLevel
1. gc3non 39 (113 expů)
2. Dvoulistek 37 (209 expů)
3. davi.k 37 (181 expů)
4. fabia98 37 (0 expů)
5. Andy 36 (41 expů)
6. otakar 35 (193 expů)
7. Trenak 35 (160 expů)
8. Mirdous 33 (276 expů)
9. Khemenki 31 (181 expů)
10. SuG4Ru 31 (164 expů)
Nejvíce kliknutí
UživatelKliknutí
1. ||Cobra11|| 1449
2. herovis 1013
3. Trenak 830
4. Rotačák 347
5. avrilka19 316
6. zafan 287
7. EjKejTrenak 189
8. ExisteR 181
9. Andy 138
10. canki 115
Tip na článek
© ITEM 2011 - 2020 | Reklama | Podmínky | Kontakt