zde najdete pouze online hry zdarma

Recenze: Battlefield Heroes

Konečně něco, co se nemusí brát vážně. Šílenosti na každém kroku, zvláštní grafika, nerealističnost a jednoduchost. Říkal jsem si, že to bude pěkná oddychovka, jen tak si zablbnout s vojáky. A měl jsem pravdu.
Battlefield Heroes je takovou parodií na komerční hru Battlefield a celkem dobře se to hraje, až na pár zvláštností, jako je třeba instalace hry. Ta se totiž kdo ví proč provádí pomocí doplňku do internetového prohlížeče a i samotná hra se potom spouští kliknutím na tlačítko na webové stránce.

Jsem specialista na boj ve vysoké trávě. Uprostřed bitvy.
Jsem specialista na boj ve vysoké trávě.
Uprostřed bitvy.

Hráč si na začátku hry samozřejmě vytvoří svou postavu, ale i to se musí udělat na webu. Postavu vybírejte pečlivě, protože zadarmo si můžete vytvořit maximálně tři postavy a další už se musí kupovat. Kromě vzhledu postavy, který se moc modifikovat nedá a jediné co jde nějak odlišit je hlava a barva kůže, si musíte vybrat i typ postavy (Gunner, Soldier, Commando ) a jednu ze dvou znepřátelených stran. Typ postavy určuje to, jaké zbraně bude vaše postava používat a na co se specializuje. Celkově je jedno co vyberete, protože postavy jsou vybalancované a přibližně stejně silné, jde hlavně o jejich zbraně.

Dostal jsem ho, ale upláchl s padákem. Kam šel pilot??
Dostal jsem ho, ale upláchl s padákem.
Kam šel pilot??

Strany se jmenují National Army a Royal Army, nebo stručně „červení“ a „modří“. Nevím jestli je to jen shoda náhod, ale vybral jsem si modré a 90% her končilo hlášením, že můj tým prohrál.

Módy hry


Na začátku každé mapy mají oba týmy stejný počet tiketů (životů) a jakmile se jeden z týmu dostane na nulu, tak prohraje. Existují ale i jiné módy hry, například ochrana rakety, kterou musíte obsadit a jakmile to uděláte, začne vám ubývat čas. Pokud vás odtamtud druhý tým vyžene a zabere raketu pro sebe, váš čas se zastaví a začne se odpočítávat zase jejich. Vyhrává ten tým, který dostane odpočítávání na nulu dříve.

Odpráskne mě a ještě si zabrnká na kytaru. Skopčák maskovaný do sněhu.
Odpráskne mě a ještě si zabrnká na kytaru.
Skopčák maskovaný do sněhu.

Čím se bojuje


Na to, abyste se mohli navzájem pozabíjet, existuje pár zbraní. V základu máte dvě zbraně a pokud chcete další, musíte si na ně vydělat, nebo koupit za reálné peníze. Nosit u sebe můžete dvě normální zbraně a jednu výbušnou – například brokovnici, kulomet a bazuku. Bohužel ve zbraních není velký výběr a hlavně se ani moc vzhledově neliší. To už je lepší si hrát za jinou postavu, pokud chcete výrazně jinou zbraň a nechcete utrácet peníze. Každá zbraň se aspoň liší přesností a účinností na dálku.
Kolumbus, nebo co?
Kolumbus, nebo co?

Nemusíte ale bojovat pouze ručně. V některých mapách jsou k dispozici džípy, tanky a letadla. Každá strana má vzhled vozidel jiný, ale vlézt můžete do všeho. Krom toho si k vám může nasednout spoluhráč a tak můžete drandit po bitevním poli spolu. Do džípu se vejdou tři lidi, stejně tak do letadla (dva si sednou na křídla) a do tanku pouze dva. Doporučuji vám se radši chopit řízení, protože jinak vám klidně uprostřed bitvy uteče řidič a zůstanete tam jak moucha na mucholapce.

Letadlo jde sundat i ručním kulometem ze země, ale džíp už nerozstřílíte a tank vůbec. Na to je potřeba vytáhnout větší kalibr a to jest dynamit nebo bazuku. Dynamit jde hezky přicucnout na tank a ten si ho s sebou odveze a bum. Bazuku doporučuji vždy nosit s sebou, ale musíte si ji koupit za vydělané peníze, zadarmo k dispozici není. Přece jen není dvakrát bezpečné motat se okolo tanku a snažit se na něj hodit dynamit – naopak. Šílený tankista, letec nebo džípista vás milerád rozšmelcuje pod pásy/koly/vrtulí, než aby se o to pokoušel dělem, protože dělo vás sice pěkně katapultuje do nebes, ale aby vás to stálo život, to už musí být. Kolikrát i řidič tanku radši vyskočí ven, vyřídí si to s vámi ručně a pak zase nastoupí a jede dál (pokud mu v nestřežené chvíli ten tank neukradnete).
Přírodní myčka aut.
Přírodní myčka aut.

Mimochodem, letadlo je kapitola sama pro sebe. Zaprvé, než jsem ho vůbec našel, tak mi to dalo pěkně zabrat – všichni mi s ním ufrnkli (proto je dobré se podívat na mapu klávesou M, ukazuje i těžkou techniku a víte kam pro ni jít). Mával jsem na ně, volal a myslíte že počkali? Metr mě dělil od nastoupení a hééééén, pilot byl v tahu. Zadruhé, když už jsem konečně nastoupil do svého vlastního letadla, vzlétl, tak jsem se nestihl ani rozkoukat a rozpáralo mě jiné letadlo. A to se opakovalo několikrát. Nakonec jsem konečně vystihl prázdnou oblohu i zem a mírumilovně jsem letěl. Pak mě ovšem napadlo zatočit a tak jsem si popovídal se stromem. Zkoušel jsem i něco sestřelit, obzvlášť tanky mi cizí piloti snadno sundávali, ale trefil jsem všechno okolo, jen to co jsem chtěl ne a završil jsem to zapíchnutím do země. A ani s cizím pilotem jsem nemíval štěstí, když už jsem si říkal, že pilotuje někdo, kdo něco dokáže, tak najednou koukám a … kabina s pilotem byla prázdná. Klidně si vyskočil, nic neřekl a já než si stihl přesednout nebo vystoupit a hodit padák, tak už jsem zase ryl nosem v hlíně.
Já a můj kanón.
Já a můj kanón.

V boji můžete využít i pár skillů, které má každý typ postavy jiné. A během toho, jak získáváte nové a nové levely, občas dostanete i hero point, což je takový bod pro investování do skillů, buďto na vylepšení skillu nebo na odemknutí nového. Perfektní je na tom to, že si tyto body můžete kdykoli vyresetovat a rozdělit jinak, takže nikdy nemůžete nic zkazit a můžete testovat různé kombinace skillů. Také protože lze každý skill vylepšit jen 5x, tak jednotlivé zlepšení opravdu pocítíte a ty rozdíly jsou znát. Navíc spousta skillů má vliv i na spoluhráče, kteří jsou poblíž. Například když někdo blízko u vás použije zrychlení, rozjede to "zadarmo" i vás, nebo když kolega použije lékárničku, vyléčí vás to také.

Kromě skillů a zbraní lze nakoupit i všelijaké oblečení a různé opičárny jako třeba doutník, brýle, trička, masky atd. Spousty věcí se vám zpřístupní až později na vyšších levelech. Jenže většina se kupuje za BF (Battlefunds), takže za reálné peníze. Naštěstí je tam i sem tam nějaká věc, která jde koupit i za VP (Valor points). VP získáváte během soubojů a nebo za splněné mise. Každopádně věcičky za VP jsou vždy jen na jeden den, nebo na pár dní. Ne navždy.

Mapa. Výsledková tabulka.
Mapa.
Výsledková tabulka.

Stejně tak lze nakoupit emotikony, což jsou nějaké (většinou srandovní) úkony pro pobavení. Tři máte zdarma (zavolání medika – zní to jak raněný šimpanz, stopnutí auta a zamávání), ale zbytek se musí kupovat.

Mise

Mapa s raketou.
Mapa s raketou.

Během hraní lze plnit i mise. Mise si můžete zvolit maximálně tři najednou a je nutné je myší přetáhnout do příslušných políček, ještě než se vůbec připojíte na nějaký server. Při hře potom vidíte jak jste v misi daleko a co vám ještě zbývá. Průběh mise se zobrazuje jen když jste se v něm posunuli a potom po chvíli zmizí, takže celou dobu nikde nepřekáží. Horší je, že když nějakou misi splníte, tak se musíte odpojit od serveru, abyste si mohli vybrat odměnu a vybrat novou misi. Obsahem misí je například způsobit nějaké poškození na lidech, nebo na vozidlech, případně na letadle – s tím jsem měl problém, protože moje letecké umění není nic moc, ale nakonec jsem to vyřešil tak, že místo toho abych se trefoval do cizího letadla kulometem, tak jsme se srazili a mise byla hotová. Dále to může být úkol na zabití určitého počtu nepřátel a nebo začnou být mise omezováni tím, že musíte zastřelit 10 lidí, ale mezitím nesmíte umřít vícekrát než 10x. Takže sebevražedné mise tady neuspějí. Nebo že musíte zajet vozidlem jiné vojáky, musíte způsobit určité škody na vozidlech a odpálit X nepřátelských vozidel a úplně nejhorší je, když vám to omezí na jedno herní kolo. Když to má člověk dokázat celkově, tak to prostě jednou udělá, ale když to musí stihnout v jednom kole, tak to už je záhul. Pamatuji si že jsem měl zabít asi 10 lidí a způsobit poškození pozemních jednotek 1200. Poškození jsem měl a chyběl mi jeden člověk. A v další mapě jsem mohl začít od začátku. Ale copak to, lidi chodí pořád, ale když máte odprásknout několik vozidel a ti nepřátelé jako na potvoru nechtějí ničím jezdit nebo když vidí tank, tak honem vyskakují z džípů, tak to „nejde“.

Mapy


Map je celkem 8 a to je docela málo. Sice jsou nějaké i ve verzích v noci, nebo v zimě, ale pořád je to stejná mapa. Navíc na serverech se často hraje stejná mapa několikrát za sebou a pokud někoho nebaví, tak to není zrovna zábavné.
Už mě to nebaví, plavu pryč.
Už mě to nebaví, plavu pryč.

Na každé běžné mapě (kromě rakety) jsou i vlajky, které jsou zpočátku neobsazené. Tím, že si k vlajce stoupnete ji začnete zabírat a zároveň za to dostáváte expy. Čím víc vás u vlajky je, tím rychleji se vlajka vymění za tu vaši. Když je toto místo pod vaší vlajkou, stává se i vaším spawnovacím místem a v jeho okolí se budete objevovat po smrti. Když vám zbyde jediné místo, kde se můžete narodit, může se stát, že tam začnou nepřátelé kempit a pořád vás kosit. Stalo se mi to jen jednou, ale nemohl jsem prakticky nic dělat. Asi po deseti smrtích jsem se teprve narodil ve vzduchu s padákem a dostal se tak a kousek dál, aby mě hned nesejmuli.

Některé mapy vedou i normálně dál, například tam vede cesta, ale už je to konec mapy. Pozná se to tak, že pokud tam vběhnete, ozve se siréna a máte pár sekund na to se vrátit. Pokud to neuděláte, zabije vás to.

Mapy jsou neinteraktivní, nelze na nich nic rozbít ani použít. Maximálně můžete najít žebřík a vylézt někam na střechu a případně si zahrát na Quasimoda a zazvonit na věži zvonem (střelbou ze zbraně). Každopádně mapy nevypadají špatně a místy dokonce nádherně.

Levely

Já rád výbuchy, ale nesmí být moc blízko.
Já rád výbuchy, ale nesmí být moc blízko.

Pro postup na další levely musíte sbírat expy, které máte jak už bylo řečeno za obsazování vlajek, nebo za poškozování/zabíjení nepřítele. Například když střílíte do nepřátelského vojáka, lítají z něho čísílka, které udávají kolik zranění mu způsobujete, ale navíc je to i počet expů, které dostáváte. Barva čísel zároveň informuje, jestli je nepřítel blízko smrti. Bílá písmenka znamenají zdravého jedince, červená indikuje blížící se hrob.

Levely jdou ze začátku rychle, jak se dá asi čekat. Ale brzy se to znatelně zhorší, až už je to hodně pomalé. Vzhledem k maximálnímu levelu hry se ani není čemu divit.

Nedokonalosti

Jen si střílej, ale ten dynamit už nesundáš.
Jen si střílej, ale ten dynamit už nesundáš.

Divnou instalaci hry jsem už zmínil. Přidám k tomu i dlouhé připojování na servery, nebo po vybrání postavy – 30 sekund je fakt dlouho. Alespoň že se v tu chvíli kurzor myši změní na běžícího vojáčka a mohl jsem se zabavit „běháním“ kurzorem po oknech ve windows.

Další, pro mě naprostou záhadou, je to, že si nikde nevybíráte server, na který se chcete připojit. Zkrátka kliknete na „Play“ a ono vám to nějaký server samo vybere. Naštěstí je tu alespoň volba na uložení serveru do oblíbených a to tak, když při hře podržíte tabulátor a k tomu stisknete klávesu F5. Když se potom na takový server chcete znovu připojit, musíte jít v menu do options a tam kliknout na připojení na server. Tím se zobrazí seznam vašich oblíbených serverů. Ovšem není u nich žádné info o tom, kolik tam hraje lidí, jaká se hraje mapa atd. Jen jestli jste VIP hráč (máte rezervovaný slot pro připojení) a název serveru. Alespoň že vás to nevykopne, když se připojujete na plný server, ale přiřadí vás to do fronty a jakmile se místo uvolní, do hry se připojíte.

Zachvíli mě pokropí letadlo.
Zachvíli mě pokropí letadlo.

A poslední věc, která se mi nezdála, byly barvy jmen nepřátel. Nepřátelé mají totiž nad sebou červený nápis. Když jsem hrál za modré, přišlo mi to logické. Jsem modrý a střílím na červené. Ale když jsem hrál za červené a měl jsem střílet zase na červené, tak se mi to pletlo.

Velká škoda je, že si kdokoli nemůže založit zadarmo vlastní server. Jediná možnost jak spustit svůj server je objednat si ho od několika firem, které to nabízí. Takže jen za peníze. Po LAN si privátní hry nezahrajete.

Závěr


Ke grafice nemám výhrady, protože k takovému typu grafiky snad ani výhrady být nemohou. Zato mám výhrady k muzice. Je tam jedna jediná písnička, která hraje v menu. Ano, je srandovní a pasuje tam. Ale když vám hraje už po stopadesátéosmé pořád dokola, tak z toho i silní jedinci začnou vyšilovat. A úplně nejhorší je to, že si ji sami začnete dobrovolně pobroukávat proti své vůli.

Srážka s džípem. Dynamiteman, muhahahá.
Srážka s džípem.
Dynamiteman, muhahahá.

Když jsem se ve hře poprvé ocitl, měl jsem pořád nutkání někde zapnout běhání, které tam není. Zdálo se mi, že voják běhá strašně pomalu. A on opravdu nepřekonává žádné rekordy v běhu a když máte někam jít pěšky, tak to už se vyplatí si počkat na nějaké vozidlo, nebo byste
Battlefield Heroes
7z10 Hratelnost: 9
Grafika: 9
Zvuk: 7
Max level: 30
Měna: VP
Questy: Málo
Minimální požadavky:
Windows XP, Vista, CPU Pentium IV , Athlon 1.0 GHz, RAM 512 MB, GFX 64 MB s pixel shader 2.0, HDD 1 GB.
KLADY:
  • sranda
  • grafika
  • hudba
  • vozidla
ZÁPORY:
  • hudba
  • dlouhé připojování
  • málo map
  • nemožnost spustit svůj server
  • chybí seznam serverů
Download hry
taky mohli dojít do cíle až ke konci hry. Protože jsem vyškolený hráč ze hry Tremulous, kde se běhá opravdu rychle, chvíli jsem si na tu pomalost musel zvykat a to nemluvím o tom, když má jít voják náhodou do schodů... Ale Tremulous mě vyškolil i střelecky, takže jsem se od začátku umisťoval v žebříčku vysoko a většinou i na prvních místech, i když jsem byl úplný nováček.

Největší nevýhodou této hry je malý počet map a nemožnost vytvářet vlastní - bez vlastního serveru nemyslitelné. Je to velká škoda, můžeme jen doufat, že server bude někdy vypuštěn i mezi normální lidi.

Battlefield Heroes je srandovní a pohodová hra, pokud nenarazíte na nějakého nabušence, který to fakt umí a kterého nemáte šanci zabít a ještě k tomu vypadá jak pako oblečené v elasťácích a s parohama na hlavě. Ano, potkal jsem takového a fakt mě rozčiloval, že jsem odešel na jiný server.

Jestli hodláte tuhle hru zkusit, určitě se připojte i do skupiny ITEM, ať si můžeme sami mezi sebou porovnat skóre v žebříčku.
Recenze | 15.03.2011 | Autor: Rotačák
přečteno 5030x | komentářů: 29

Komentáře

Pro psaní komentářů se nejprve přihlaste.


Honzik666 lvl14 p0 02.12.2011 23:11:58
nahlásit | odpovědět
To je pěkná hra, ale seká se mi to jako jedna věc*.
Kamca050 lvl4 p0 23.10.2011 14:13:57
| odpovědět
Graficky to vypadá dost dobře.
jirkapipek lvl2 p0 14.09.2011 15:09:49
nahlásit | odpovědět
Dost dobrá hra.
vivi99 lvl5 p0 25.04.2011 19:39:13
nahlásit | odpovědět
Good Hra.
TwejxiSCZ lvl5 p0 19.04.2011 17:01:10
nahlásit | odpovědět
Pěkná recenze, akorát připojování do hry mlže být počítačem, já jsem teď dostal novej a připojování mě trvá cca maximálně 10 sekund.
Rotačák lvl46 p21 19.04.2011 20:04:30
nahlásit | odpovědět
Počítačem to nebude, taky mám nový :) třeba to už zrychlili.
johny lvl3 p0 29.03.2011 20:00:31
nahlásit | odpovědět
Mam to nejvíc super hra doporučuji.
Khemenki lvl31 p1 21.03.2011 17:42:19
nahlásit | odpovědět
Mohl by mi někdo prosím poradit, nemůžu přijít na to jak se mažou postavy. Jde to vůbec?

Ještě taková malá poznámka, mohli by udělat podporu Opery při instalaci a následném zapínání hry, protože IE fakt nebrat. :-D
Rotačák lvl46 p21 21.03.2011 20:23:15
nahlásit | odpovědět
Mazat postavy nejde. Můžeš si maximálně přikoupit další místo na novou postavu.
canki lvl23 p9 26.03.2011 20:45:55
nahlásit | odpovědět
Jo to s tou operou mi taky docela vadí.

Jinak jsem koukal, že je to celkem obsazený nickama, asi to hraje hodně hráčů, protože já jsem si nemoh ldát můj nick :(.
Khemenki lvl31 p1 26.03.2011 23:59:27
nahlásit | odpovědět
Přes 7 milionu registrací, tak asi docela dost lidí :-D
Khemenki lvl31 p1 22.03.2011 12:09:06
nahlásit | odpovědět
Hmm, tak to je špatenka.
vampirek lvl5 p0 19.03.2011 09:52:03
nahlásit | odpovědět
Mě to nějak nebaví po chvilce se mi to ohrálo to už mě baví víc ten novej Battlefield Free 2 Play , kdyby někdo chtěl tak mam jeden cd-klíč navíc.
Khemenki lvl31 p1 18.03.2011 17:03:47
nahlásit | odpovědět
Právě teď to sosám, připojil jsem se kvám do grupy. Tak se těšim až to taky zapařim.
SuG4Ru lvl31 p5 17.03.2011 14:47:02
nahlásit | odpovědět
Já sem to hrál dokud jsem něco nezjistil jestly ti někteří hackeři jsou hackeři a ne skilly a zjistil jsem po chvilce hledání že ta společnost co vlastní Battlefield heroes vlastní aji stránku kde na ni prodávají hacky as za 15 Euro tak sem přestal.
Rotačák lvl46 p21 17.03.2011 19:01:08
nahlásit | odpovědět
Těžko na svojí hru bude někdo prodávat hacky aby si sám podkopával větev a hráči míň kupovali placené itemy :)
daveva lvl27 p4 17.03.2011 19:08:00
nahlásit | odpovědět
Sorry, ale vážně si myslíš, že by seriozní firma jako je EA, prodávala hacky na vlastní hru? :)
sundaru2 lvl12 p5 15.03.2011 22:40:40
nahlásit | odpovědět
Myslel jsem tu raketu.
Prazi lvl20 p6 15.03.2011 19:47:25
nahlásit | odpovědět
Jestli se můžu zeptat jak dlouho ses tam asi + - připojoval ?
Rotačák lvl46 p21 15.03.2011 20:00:45
nahlásit | odpovědět
Když si na začátku vybírám postavu, tak na ni kliknu a 25 sec (teď jsem to měřil) to čeká.
Nejnovější screenshot
Nejnovější screenshot
Ovládací panel
Přihlašovací jméno:
Heslo:
zapomněli jste heslo? zaregistrujte se zde
Nejnovější zpráva z chatu
Nejnovější článek z blogu uživatelů
Miničlánky
Nejnovější minirecenze
Sherwood Dungeon
0 z 10
Nejnovější komentáře
Prius Online: Otevřená beta startuje 2. června
4 Dena: Kde si to můžu stáh nout?
War Thunder
4 ohandl: Neni to špatná hra ale ty odměny při spouštěni hry,nic moc.
Renesanční Království: Po válce
1 paveldf: Nikdo nic nepíše, tak snad se nebudete zlobit, když něco přidám já. V Renesančních královstvích máme již rok 1...
Blood and Soul
2 plnyhrnekkafe: Ale docela jen je to rusky.
War Thunder
1 Hipno: Vypadá to dobře :D
Revelation Online
5 Monoke: To já si vždycky čas najdu xD Legie mě chytla jako nikdy žádný jiný datáč :-D
Revelation Online
2 Monoke: Vypadá to vcelku zajímavě :)
War Thunder
2 XGASSANX: Růže :D
Riders of Icarus
1 Monoke: To je roztomilé :)
Adventure Quests Worlds
1 Hipno: Tak to se na to mrknu :D
Nejnovější videa

Might & Magic Heroes Online: Oficiální trailer
Není tam toho ukázáno ze hry zrovna hodně, ale vypadá to moc pěkně.

Armored Warfare: Ukázka soundtracku
3 Společnost Obsidian Entertainment zveřejnila krátkou ukázku soundtracku do sv...

Archlord 2: Vlog - Loot & Equipment
Tvůrci berou vše vážně a připravují pro hráče několik epizod vlogů. Tohle je ...

Top uživatelé
UživatelLevel
1. gc3non 39 (93 expů)
2. Dvoulistek 37 (207 expů)
3. davi.k 37 (181 expů)
4. fabia98 37 (0 expů)
5. Andy 36 (41 expů)
6. otakar 35 (193 expů)
7. Trenak 35 (150 expů)
8. Mirdous 33 (276 expů)
9. Khemenki 31 (181 expů)
10. SuG4Ru 31 (164 expů)
Nejvíce kliknutí
UživatelKliknutí
1. ||Cobra11|| 1449
2. herovis 1013
3. Trenak 830
4. Rotačák 347
5. avrilka19 316
6. zafan 287
7. EjKejTrenak 189
8. ExisteR 181
9. Andy 138
10. canki 115
Tip na článek
© ITEM 2011 - 2015 | Reklama | Podmínky | Kontakt