zde najdete pouze online hry zdarma

Recenze: Angels Online

Angels Online je další 2D mmorpg hra, ale bohužel mě nenadchla jako ostatní, které tady jsou. Po spuštění hry si samozřejmě vytvoříte postavu. Kromě pohlaví, účesu, vlasů a dalších běžných věcí si můžete vyplnit i položky jako datum narození, vaše znamení, typ krve (v některých zemích, jako třeba v Japonsku, je to běžně udávaný údaj), stát (Česká republika chybí), zaměstnání atd. Je také možné nahrát si do hry vlastní ikonku do profilu.
Ve výběru povolání jsem se trochu ztratil, protože je na výběr několik kombinací řemesel/skillů a já bych nejradši všechno. Nakonec jsem si vybral válečníka s tím, že ostatní dovednosti jako vaření, těžení, vyrábění atd. se určitě naučím později k tomu.
Tvorba postavy
Tvorba postavy

Ve hře je spousta informací o vaší postavě. Každý má základních pět skillů, které se postupně vylepšují. Já jako válečník jsem vylepšoval snad všechny najednou jen tím, že jsem bojoval nebo kouzlil. Každý skill může mít podskilly, ale ty si musíte koupit u NPC, pokud na ně máte peníze a požadované levely.

Krom toho máte k dispozici nastavení, které už nepřipomíná hru ale nějaký šílený konfigurační skriptovací program, kde si nastavíte co se má použít, když máte určitý počet životnosti a dalších milión věcí.
Startovní místo
Startovní místo

Obhlídnul jsem mapu ale moc mi to nepomohlo, protože jsem byl ztracen. Zaprvé tam bylo tolik NPC, že jsem nevěděl co dřív a zadruhé těch map bylo hned několik a kromě té na které jsem zrovna byl jsem netušil k čemu jsou a kdy/jestli na nich budu.

Šel jsem tedy dělat questy aby mě hra začala bavit, protože zatím to nebylo nic moc. U NPC ale nepoznáte kdo nabízí quest, takže nezbývá nic jiného než se všemi promluvit. Nějaké questy jsem našel a musel jsem jít zabíjet potvůrky. Jakmile jsem je našel zaútočil jsem a – fuj. Už to jak kostrbatě postava chodí se mi nijak zvlášť nelíbilo ale co ten útok? Mám rád 2d hry, mám rád i hry se špatnou grafikou když mají dobrou hratelnost, ale tady musím přiznat, že mě grafika, respektive animace, hodně ovlivnila. Při útoku to předvádí asi tak dva střídající se snímky, takže sem pomalu ani nepoznal co ta postava dělá.

Používání skillů mi taky nijak zvlášť nepomohlo. Nabufil jsem se vším co jsem měl a žádný výrazný efekt jsem nezaznamenal. Krom toho nešel hned použít už připravený skill i když jsem mačkal jako blázen. Nevím proč. Prostě jednou ho použiji, on se znovu nabije a pak i když ho chci použít znovu, tak postava klidně ještě třikrát máchne než ho konečně použije.
Mapa světa
Mapa světa

Životnost a manu lze doplňovat lahvičkami a nebo tak, že čekáte, případně si sednete a jde to rychleji. Proto boj vypadal tak, že jsem zabil dvě příšerky, sedl si a čekal. A tak pořád dokola.

Po dokončení questu je ho potřeba odevzdat. Pokud v popisu questu máte napsáno komu ho máte donést, lze si jeho místo zobrazit i na mapě. Pokud tam není, máte smůlu.

Dodělal jsem pár jednoduchých questů a byl jsem poslán na závěrečný, který se skládal ze sebrání několika věcí na nepřátelském území a končil zabitím velké příšery. Naštěstí jsem cestou potkal partu dvou lidí, kteří mě vzali k sobě a potvoru sejmuli (započítalo ji to i mě). Kdyby se to nestalo, tak bych asi u tohoto questu skončil i přes to, že jsem válečník, tedy tank.
Mapa prvního města (to je ještě málo NPC)
Mapa prvního města (to je ještě málo NPC)

Díky této události jsem se dostal do další mapy. Kouknu na mapu a co nevidím? 70 NPC! Ano, sedmdesát NPC na jedné mapě! No to už mi šla hlava kolem. To snad nemyslí vážně. To mám všechny NPC obcházet, když jedna část z nich je pro vysoké levely, druhá část nic nedělá, jen vám řekne jednu větu, třetí část je pro jiná povolání a teprve čtvrtá je pro mě užitečná? Nejsem sice ten, který nikdy nečte co mu NPC postava píše, ale tohle bylo i na mě moc. Nicméně i tak jsem pár questů vydoloval a šel je plnit dál.

Boj probíhal zase stylem zabít pár nepřátel a pak sedět a čekat. Jako výzbroj jsem měl pořád dva trapné kyje. Snažil jsem se někde koupit helmu, brnění, zbraň, boty atd, jako v každé normální hře. Ale jediné co jsem objevil byli obchodníci se skilly, nebo s materiálem. (pravda, neobešel jsem všech 70 NPC). Zoufale jsem tam pobíhal a ptal se kde si můžu něco koupit až mě nabídl jeden hráč obchod a dal mi sekeru a brnění. Kdyby mi to nedal, asi bych doteď měl kyje.
Nový level u skillu
Nový level u skillu

Mimochodem když hráč umře, objeví se u postavičky se jménem Cupid. Je to takový save bod. Pokud promluvíte s jiným Cupidem, budete se zase objevovat u něho.

Splnil jsem pár questů a dostal další: najít ztracené zvíře (nevím jak) a zabít ohnivou kytku (zkusil jsem to jednou a dala mě asi na tři rány). Tak jsem se na questy vykašlal a řekl si, že budu radši těžit suroviny, chytat ryby atd. Být válečník stálo za prd, porazil jsem asi tak tři nepřátele (opici, strom a neohnivou kytku) a to ještě jen tak tak.

Zašel jsem k NPC, která do levelu 20 může zadarmo změnit mé skilly za jiné. Vyměnil jsem si tedy dva útočné za těžení dřeva a vyrábění zbraní (říkal jsem si že když si nemůžu koupit zbraň, tak si ji aspoň vyrobím). Původní skilly měly už levely přes 10, kdežto nové zase nulu.
Hlavní potvora, kterou zabili náhodní parťáci
Hlavní potvora, kterou zabili náhodní parťáci

Honem jsem běžel ke dřevu, že budu konečně dělat něco zábavného, ještě navíc s robotem – to je věcička, kterou potřebujete na těžení. Dřevo a jiné věci se těží tak, že kliknete na surovinu a pak se můžete dívat jak postavička těží. Sedím si tak u monitoru, koukám, nic nedělám, čekám, vidím jak postava těží a nebaví mě to. Řekl jsem si, že můžu jít klidně něco dělat a druhý den budu mít plný inventář. Ale to také nejde. Jakmile postava asi 30x zatěží, tak potom oznámí že už tam nic není a vykašle se na to. Musíte teda kliknout na další surovinu a koukání může pokračovat.

Vytěžil jsem tedy pár věcí a i několik objednávek. Na objednávkách je napsáno co je potřeba vyrobit. Když to vyrobíte a odevzdáte NPC, něco za to dostanete. Samozřejmě jsem chtěl hned něco vyrobit, ale neměl jsem na to podskill. Abych mohl koupit podskill, musel bych mít skill, který nemám. Takže si ho zase vyměnit, třeba místo používání dvouruční zbraně? To už můžu hrát rovnou od začátku jako těžař a ne válečník. A to jsem chtěl vyrobit jen nějaké dřevěné prkno. Co kdybych chtěl vyrobit zbraň?
Darovaná sekera
Darovaná sekera

Samotné vyrábění je také dost nudná záležitost. Zaprvé jsem nemohl přijít na to jak se to dělá, dokonce jsem i googlil. Nakonec jsem náhodou přišel na to, že v jedné budově se může kliknout na normálně vypadající kovadlinu nebo ohniště a tím se otevře okno pro vyrábění. Jenže jsem v zápětí znovu skončil, jelikož i když jsem vybral že chci vyrobit dřevěné polotovary, tak se nic nedělo. Asi po pěti minutách jsem pochopil, že musím vybrat co chci vyrábět, potom to ještě přidat a potom teprve vyrábět. A jak to vypadá – zase nuda! Už vím proč tam vždycky nehnutě a potichu stáli hráči okolo ohniště. Kliknu na vyrábění a čekám a čekám a čekám. Načítá se ukazatel stejně jako při těžení a až dojede nakonec, něco se vyrobí.

Když jsem zjistil, že stejně nic na objednávku nevyrobím, zbraň také ne (jestli to vůbec jde vyrobit pro vlastní potřebu), vytěžené věci neprodám ani za pakatel do obchodu, musím je prostě vyhodit (mimochodem, věci na zem nepadají, buď je získáte přímo do inventáře, nebo když je vyhodíte, jsou nenávratně pryč), silnější nepřátele nezabiju ani když na ně mám quest, jiné questy nemám a znovu hrát nechci, tak jsem to prostě vypl.
Sedím si v robotovi
Sedím si v robotovi

Angels Online je sice hodně propracovaná hra, můžete mít i své pety a krmit je, jezdit v robotech, jezdit na vozítkách (od levelu 30) ale mě to teda vůbec nezaujalo. Zkoušel jsem se přemáhat ale kdyby to bylo aspoň jako v Metinu 2, kde jsem monotóně sekal nepřátele, ale tady většinu času nic nedělám a jen čekám.

Zajímavá vlastnost při chození se také změnila v otravující věc. Když totiž někam kliknete, tak tam postava jde, když stále držíte stisknuté tlačítko, postava jde pořád za kurzorem ale po chvíli se kurzor změní v motýla a už držet nemusíte. Zajímavá věc, ale horší je to když chcete zastavit. Musíte kliknout. A protože většinou chcete zastavit tam kde právě jste, způsobuje to víc problémů a naštvání než usnadnění.

Angels Online
0z10 Hratelnost: 0
Grafika: 8
Zvuk: 6
Max level: 0
Měna: ?
Questy: Ano
Minimální požadavky:
Windows 95/98/2000/ME/XP/Vista/Win7, CPU Pentium III 800 MHz, RAM 256 MB, GFX DirectX 8.0, HDD 1,5 GB.
KLADY:
  • bedna v inventáři
ZÁPORY:
  • šílená spousta NPC
  • hráč nehraje ale čeká
  • nepropracovaná animace
  • aby hráči neutekla polovina hry, musel by hrát za víc postav
Download hry
Na této hře se mi snad líbila jen krabice v inventáři, kterou je možné vždy otevřít na určitém levelu. Vypadne z ní pár zajímavých věcí a další krabice, kterou lze otevřít zase na vyšším levelu.

Grafika není špatná ale animace postav a nepřátel je příšerná. Mění se i noc a den, ale ta noc mě docela otravovala svou menší viditelností.

Zvuky jsou v pořádku kromě zvuků NPC. Některé NPC nic neříkají, některé třeba řeknou „Wellcome“ ale některé prostě udělají nějaký nesmyslný zvuk jako „Huhlá“. Jde to vypnout, ale tak dlouho jsem to nehrál aby mě to k tomu donutilo.

Ano, nevyzkoušel jsem toho spoustu, ani nevím proč já válečník a tank, jsem byl skoro nahatý a slabý jak moucha, nevím proč když chce někdo bojovat a být válečník, tak se nemůže naučit vařit, těžit a ostatní věci takže polovina hry ho mine nebo musí hrát s další postavou, ale už mě to ani nezajímá.
Recenze | 05.02.2011 | Autor: Rotačák
přečteno 2470x | komentářů: 14

Komentáře

Pro psaní komentářů se nejprve přihlaste.


Radex lvl9 p0 01.05.2012 12:08:48
nahlásit | odpovědět
Omg to by vymyslela opice lepší hru.Taková ukrutná blbost.Jo a nevim proč sem pletete metin2.Tady se má psát jaká je to blbost :).
fabia98 lvl37 p4 01.05.2012 12:09:58
nahlásit | odpovědět
Právě proto to do toho pleteme M2, pro srovnání.
Honzik666 lvl14 p0 25.12.2011 19:04:17
nahlásit | odpovědět
Jak to někdo může hrát...
fabia98 lvl37 p4 25.12.2011 20:02:31
| odpovědět
Stejnou otázku si kladu při dívání se na Metin2 a MTG.
Honzik666 lvl14 p0 26.12.2011 09:05:30
nahlásit | odpovědět
No promiň, Metin2 nehraju a vim že je to blbá hra, ale MTG? Sice ho taky na pc nehraju ale....
No nic tvoje názory...
fabia98 lvl37 p4 26.12.2011 11:39:03
| odpovědět
Ne, já myslím že v MTG vůbec nechápu ten systém boje a vůbec všeho, proto si říkám "jak to někdo může hrát :O" Metin2 je blbost, s tím MTG nebudu srovnávat.
Honzik666 lvl14 p0 26.12.2011 12:37:03
nahlásit | odpovědět
No abys mohla MtG hrát tak nejdřív musíš umět pravidla:) Abys mohla hrát Poker na pc tak taky musíš umět pravidla:).
fabia98 lvl37 p4 26.12.2011 13:17:35
| odpovědět
Já pravidla nikdy nepochpila u žádný hry.
Pinikl lvl28 p21 13.11.2011 13:29:52
nahlásit | odpovědět
V tom se někdo vyzná? milion NPC,nepřehledné informace o postavě a bůh ví co ještě.
Honzik666 lvl14 p0 13.11.2011 11:24:09
nahlásit | odpovědět
Vůbec to není hezké.
Jsemtady lvl20 p0 13.03.2011 18:57:14
| odpovědět
Hra je celkově hrozná nuda, postavičky se vzhledově nějak moc nevyvíjí, repetitivní questy. Zastaralá grafika z dob Ragnaroku. Nebrat ani náhodou.
claudisek lvl21 p10 28.12.2011 08:16:25
nahlásit | odpovědět
Ragnarok je aspon hratelnej :)
jimis1 lvl11 p4 17.02.2011 20:45:09
nahlásit | odpovědět
Hra má docelo pěknou grafiku, ale podle mne je hra málo hratelná.
SuG4Ru lvl31 p5 16.02.2011 14:05:40
nahlásit | odpovědět
Celkově to není dostatečně propracované.
Nejnovější screenshot
Nejnovější screenshot
gc3non: Potkal jsem Gam...........
Ovládací panel
Přihlašovací jméno:
Heslo:
zapomněli jste heslo? zaregistrujte se zde
Nejnovější zpráva z chatu
Nejnovější článek z blogu uživatelů
Miničlánky
Nejnovější minirecenze
Sherwood Dungeon
0 z 10
Nejnovější komentáře
Rift
1 gc3non: Seratos?
Rift
2 gc3non: Strom :-D asi.
Rift
2 otakar: Souhlasím,bohužel:(
Prius Online: Otevřená beta startuje 2. června
4 Dena: Kde si to můžu stáh nout?
War Thunder
4 ohandl: Neni to špatná hra ale ty odměny při spouštěni hry,nic moc.
Renesanční Království: Po válce
1 paveldf: Nikdo nic nepíše, tak snad se nebudete zlobit, když něco přidám já. V Renesančních královstvích máme již rok 1...
Blood and Soul
2 plnyhrnekkafe: Ale docela jen je to rusky.
War Thunder
1 Hipno: Vypadá to dobře :D
Revelation Online
5 Monoke: To já si vždycky čas najdu xD Legie mě chytla jako nikdy žádný jiný datáč :-D
Revelation Online
2 Monoke: Vypadá to vcelku zajímavě :)
Nejnovější videa

Might & Magic Heroes Online: Oficiální trailer
Není tam toho ukázáno ze hry zrovna hodně, ale vypadá to moc pěkně.

Armored Warfare: Ukázka soundtracku
3 Společnost Obsidian Entertainment zveřejnila krátkou ukázku soundtracku do sv...

Archlord 2: Vlog - Loot & Equipment
Tvůrci berou vše vážně a připravují pro hráče několik epizod vlogů. Tohle je ...

Top uživatelé
UživatelLevel
1. gc3non 39 (113 expů)
2. Dvoulistek 37 (209 expů)
3. davi.k 37 (181 expů)
4. fabia98 37 (0 expů)
5. Andy 36 (41 expů)
6. otakar 35 (193 expů)
7. Trenak 35 (160 expů)
8. Mirdous 33 (276 expů)
9. Khemenki 31 (181 expů)
10. SuG4Ru 31 (164 expů)
Nejvíce kliknutí
UživatelKliknutí
1. ||Cobra11|| 1449
2. herovis 1013
3. Trenak 830
4. Rotačák 347
5. avrilka19 316
6. zafan 287
7. EjKejTrenak 189
8. ExisteR 181
9. Andy 138
10. canki 115
Tip na článek
© ITEM 2011 - 2020 | Reklama | Podmínky | Kontakt