zde najdete pouze online hry zdarma

Recenze: Allods Online beta pre-release

Allods Online je kvalitně zpracované fantasy mmorpg od společnosti Gpotato. Kvalitní přiběh hry víceméně kopíruje část příběhové linie pradávné hry Rage of Mages, která si po celém světě získala miliony fanoušků. Nyní se nám pomalu ale jistě blíží konec betatestu a oficiální release hry, tak se podíváme jak se to tedy hraje, nebo nehraje.

Grafika


Hra je graficky vyladěna v temějším ruském stylu. Nalezneme zde jak prosluněné pláně, tak temné hvozdy i zamrzlé hory. Tady se přiznám, že mně hra opravdu fascinuje svou grafickou propracovaností, hraju sice na slabším počítači, ale zde mi hra umožňuje spousty detailů, které mi v jiných hrách pc nebere. Schody jsou opravdové, ne jen namalované, textury do sebe zapadají, na každém domečku je vidět spousta opravdu vymodelovaných detailů a i v lese si kolikrát připadáte jako v opravdovém, nejsou to jen stejné poházené stromky, je tam prostě vidět opravdový kus práce a to celé dokresluje moc šikovné ozvučení od vytí vlků, po bzučení much atp. V tomhle směru si chlapci v Gpotato opravdu mákli. Trochu (Opravdu jen trochu.) se to podobá začátkům wowka (Ale zde je prostředí až na příšery statické - víceméně se tu nic nehejbe, ale vypadá to opravdu moc pěkně). Hra také podporuje UI addony. Takže za mně v tomhle plus. (Hraju s malými detaily, tak se nedivte decentním screenům, hra umí vypadat lépe.)

Výběr postav Tvorba postavy
Výběr postav
Tvorba postavy

Rasy


Ve hře jsou dvě hlavní strany (The League a The Empire), tyto strany bojují proti sobě a spolu nekomunikují. Pokud si vyberete jednu stranu, nemůžete už na stejném acc hrát za druhou. Za každou stranu si jde vybrat 3 rasy. U League - Kanians, Elves, Gibberlings a u Empire - Xadaganians, Arisen, Orcs. U postav jde klasicky upravit barva a styl vlasů, barva kůže, různé detaily i tvar postavy.

Kanian Elf
Kanian
Elf

Povolání


Ve hře je celkem 8 povolání a to: Warrior, Paladin, Scout, Healer, Warden, Mage, Summoner a Psionicist. Jen některé rasy mohou mít některé povolání, s tím, že není warrior jako warrior, protože každá rasa má pro dané povolání jiný předpoklad. Například warrior u rasy Gibberlingů má bonus do agility a útoku, kdežto warrior u Kanianů má bonus do zbroje a obrany a podobné to je i jinde. (Healer může být bojový, nebo naopak spíš léčitel atp.) V tomhle je v AO opravdu pestrý výběr.

Kniha kouzel Talenty kouzel
Kniha kouzel
Talenty kouzel

RPG prvky


 • Každý level si můžete u své postavy přiřadit jeden bod mezi atributy, kterých je ve hře celkem 14. (4 bojové, 4 magické a zbylé pro všechny.) Atributy mají velký vliv na to, jestli vám hra půjde, nebo ne a musí se každý level dolaďovat lepším equipem. Funguje to tak, že např. na levelu 1 vám +5k strength přidá 20%dmg, na druhém levelu už je to jen 10%dmg, na dalším 5% a na dalším už je to -1%dmg, takže je vidět, že se musí schánět equip pořád lepší a lepší, a navíc je to tím možné odladit dle potřeb. (Např jeden stat namaxovat na úkor jiného, pak z toho je např. +25%dmg a malá obrana, nebo velká obrana a malý dmg, nebo hodně HP a malá šance se trefit atp. Co se equipu týče, tak je samozřejmě také barevně rozdělen dle kvality a každá vážnější změna je na charakteru i vidět. (Některé detaily jsou opravdu hezky propracované.)

 • Atributy Speciální talenty
  Atributy
  Speciální talenty

 • Krom toho si každý level přidáte jeden talent do skilu (cca od levelu 5). Do kterého skilu ho dáte, ten budete mít, do kterého ne, tak o ten přijdete. Navíc má každý skill 3 levely. (První level stojí jeden talent, druhý stojí dva talenty a třetí pak tři talentové body.) A je na vás, zda zvolíte útočné, nebo obrané skily atp.

 • Speciální talenty Equip
  Speciální talenty
  Equip

 • Navíc si od vyššího levelu můžete u trenéra kupovat každý level jiné talentové body, které slouží pro další 3 talentové stromy. Tam začnete uprostřed a s každým dalším vloženým talentem se sunete k dalšímu a tak dále. Tohle má obrovské množství variant, jak si ty talenty rozdělit a tím uplně upravit styl hry s danou postavou. Jsou tu na výběr nová kouzla, nebo pasivní bonus k atributům, nebo věci jako 75%dodge atp. Bylo by na dlouho to více rozepisovat. Za RPG prvky za mně obrovskej plus.


Dokončený quest Pálící quest
Dokončený quest
Pálící quest

Expení


Expí se ve hře převážně plněním questů, kterých je ve hře relativní dostatek. Musím gpotato pochválit za jejich přiměřenou rozmanitost. Klasické "zabij něco" questy tu občas prostřídají věci typu dojeď někam na voru, prozkoumej vliv parfému na sexualitu v sauně, ušij z kopřiv košile pro zakleté bratříčky a zabij Babu Jagu. Tím, že je ve hře maximální level jen 47 (Teprve co nevidět bude.), tak expy nahoru zase tak rychle nelezou v pozdějších levelech dá postoupit o level nahoru opravdu zabrat, ale nuda to není, to zase opravdu ne. Myslím, že celkem rozumně vybalancovali poměr obtížností a zábavností.

Raid Český raidík
Raid
Český raidík

PVE pro více hráčů


Na mapách se obyčejně nachází několik elitek a ty jsou barevně rozdělené od snadno sólovatelných až po takové, na které se musí s 15ti lidma, bohužel někdy není uplně jasné která je která. Ve hře jsou také dungeony, tady ale postrádám LFG prvek, protože občas najít lidi na dungeon je skoro nemožné. Na vysokéch levelech se chodí heroic instance a hlavně si gilda může postavit vesmírnou plachetnici a na ní objíždět volné ostrovy (Allods.). A hrát si na piráty, nebo zažívat jiné dobrodružství. Tahle část je opravdu dost propracovaná, ale sem se dostat je bohužel opravdu na dlouho a jen tak loď opravdu neseženete. Jinak co se týče gildy samotné, tak tady jí jdou zvyšovat levely a za to jsou různé bonusy atd. Můžete si tu nastavit i PvP pokud chcete a ve hře jsou i arény.

Party quest Dungeon
Party quest
Dungeon

Crafting


Ve hře je několik profesí od sbírání až k výrobě věcí. Bohužel se zadarmo můžete naučit pouze jednu (Druhá se dá koupit.), a tím si je moc neužijete, protože samotná profese je k ničemu. (Lze sbírat nebo vyrábět, což jedno bez druhého je o ničem.) Dobrý je tam i opakovací quest, kterým se za opravdu ale opravdu dlouhou dobu můžete dopracovat k další free profesi, ale to skoro nestojí za řeč. Takže za mně mínus.

Koník A zase koník
Koník
A zase koník

Když je to tak dobré, tak proč to nikdo nehraje?


Mno když už jsme nakousli to placení, tak bohužel nutno říct, že tak kvalitně zpracovanou hru se gpotato rozhodlo zkazit totálním ždímáním hráčů. Ve hře jsou totiž minimálně dva placené itemy, které prostě pro klidné hraní musíte mít.

Mrtvá cz gilda Mezi allody
Mrtvá cz gilda
Mezi allody

Jeden item je Cone of Incence, je to BUFF, který se dá zakoupit na den, nebo na 21dní (Buff na 21dní = Sms za 99kč). Tento buff vám přidá 50/100/150/200/250% dmg a heal podle toho, jak často ho používáte a tím jak ho máte naexpený. A je hrozně znát, jestli jedete bez bufu nebo s ním, krom toho vám přidá několik atributových bodů do vybraného hlavního statu a prima spell se kterým se můžete vždy po boji vyléčit atp. (Dle zkušeností je s bufem expení až cca 6x rychlejší.) Dá se hrát i bez něho (Já nerad něco platím.), ale to si připravte dobré nervy na spoustou smrtí, protože už na levelu 20 máte problém rozumně zabíjet moby na stejném levelu. (Pořád sedíte a léčíte se a občas vás kilnou no.) V jiných hrách vás vylepšení postavy placenými itemy přijde dráž, ale nemusíte, zde to stojí jen 99kč na pár dní, ale musíte jinak jste nic.

Město Boj
Město
Boj

Další item bezpodmínečně nutný pro hru je Phylactery of Passage. Tento item zabraňuje zničení vašeho equipu v případě smrti. Opravdu - když zemřete a nemáte PoP, což pokud byste hráli bez boostu je celkem časté, máte šanci, že se vám nějaký kus equipu zkazí takovým způsobem, že se otočí všechny jeho staty do mínusu a je nepoužitelný. Odčarovat se to dá pouze zase placeným svitkem. A kvůli tomuhle přestala valná většina lidí hru cca do levelu 20 hrát. Je tu i teď už mrtvá česká gilda, která měla 50členů.

Kouřová Quest s vorem
Kouřová
Quest s vorem

Závěrem

Allods Online
7z10 Hratelnost: 6
Grafika: 9
Zvuk: 7
Max level: 47
Měna: Gold
Questy: Ano, Dostatek
Minimální požadavky:
Windows 2000, XP, CPU Pentium III 1.5 GHz, RAM 512 MB, GFX GeForce FX 5200 125 MB nebo ATI Radeon 9550 125 MB, HDD 4 GB.
KLADY:
 • Grafické zpracování
 • Podpora addonů
 • Zvuk
 • Herní příběh
 • Masivní RPG prvky
 • Astral ship
ZÁPORY:
 • Skoro nutnost používat placené itemy
 • Brutal buff z Cone of Incence
 • Cursed equip po smrti bez PoP
 • Opravdu málo hráčů online
Download hry

Allods Online je dobrá moc šikovně propracovaná hra se spousty rpg prvků, které chybí pouze nějaký ten LFG systém. Bohužel Gpotato hru díky dvěma placeným itemům proměnila v tahák na peníze a pokud tedy nechcete do hry nic vrazit, tak to ani nezkoušejte, protože by vás to nejdéle do levelu 20 po pár zničených itemech přestalo bavit. Je tam na ty itemy i daily quest, ale zabere poměrně dost času, takže to nic neřeší. A přesně proto tu hru zase tolik lidí nehraje a hrát sám je nuda. Na druhou stranu právě teď je event, kde jsou Popy zadarmo. Kolik jich chcete.) a má to tak nějakou dobu vydržet. S tím, že brzy vyjde finální patch, který by měl opravit i fungování boostu (Boost zlepšuje i equip, pokud v něm máte správnou runu.), takže se nechme překvapit. Ale zatím v tomhle nic dobrého nevymysleli, až vyjde volume 4, tak to tu upravím dle toho, co s tím nakonec provedou.
Recenze | 02.04.2011 | Autor: Jsemtady
přečteno 9201x | komentářů: 46

Komentáře

Pro psaní komentářů se nejprve přihlaste.


dedek lvl21 p0 05.04.2012 11:29:20
nahlásit | odpovědět
Tady přece vůbec nejde o to, čím a komu je hra nápadně podobná a kdo přišel jako první iniciátor s nápady. Jde především o hratelnost a zábavu. Jinak Allods a WoW je jako holínky a hodinky. Oboje se natahuje, ovšem každa věc je jiná. Kdo se v Allods zdařile přehoupne přes 42lvl (max.lvl 51) což je vskutku brzo, začne opravdová hra a volnost pohybu s lodí v "Astrálu", kde se hráčům otevírají další lokace v podobě ostrovů. Jsem rád, že se mi podařilo objevit povedenou hru s příběhem, kde o zábavu ať již jako jedinec nebo s partou není nouze. Vřele doporučuji.
pikostra lvl2 p0 04.04.2012 07:38:18
nahlásit | odpovědět
Prilis podobne wowku, a to koukam jen na ty screeny.
panpanos lvl12 p0 04.04.2012 08:24:28
nahlásit | odpovědět
To fakt podle screenu poznáš troubo.
pikostra lvl2 p0 04.04.2012 08:38:24
nahlásit | odpovědět
No, řekl bych že poznám "troubo". Jen náhodně: umístění chatu, umístění tvé postavy+party na obrazovce, minimapa, talenty, probíhající úkoly pod minimapou, listy při nabírání úkolů... Jen díky tomu už bych si to nezahrál, nemám rád hry co kopírujou a neumí si přijít na vlastní vzhled ;)
fabia98 lvl37 p4 04.04.2012 15:05:21
nahlásit | odpovědět
Hele, všechny věci věci, co jsi tu popsal, jsou v každé třetí hře :) A podle screenů vážně nic nepoznáš :) A ještě něco, mrkni na screeny z Empire, i tohle prostředí opsali z wow? Ne :) A navíc wow kopíruje starší hry, takže o něm bych spíš mluvila jako o kopírce :)
panpanos lvl12 p0 06.04.2012 08:30:24
nahlásit | odpovědět
Zrovna rozpoložení interface je v každe hře skoro stejné.
fabia98 lvl37 p4 06.04.2012 11:55:43
nahlásit | odpovědět
Protože je to tak nejpohodlnější pro hráče :) Ale pro hráče wow je všechno kopírka, na pikostru kašli a užívej si života :P :D
dedek lvl21 p0 09.06.2011 06:57:58
nahlásit | odpovědět
In light of recent news regarding the massive compromise of other gaming networks’ account information, we here at the gPotato Game Portal wanted to take a moment to remind you that we take privacy and account security very seriously.
As of May 27th, the gPotato Game Portal is changing its password policy. We are requiring all users to change their password by June 10th. If you do not, your account will have its password automatically changed to a randomized password. No other information will be changed, and all your characters will remain for all our available games. If you have any gPotato currency, it will also remain untouched. After the initial change, you will require to change your password once every 120 days.
If you wish to reset your account’s password now, please click here.
If you no longer have access to your email address, do not remember your account ID, or have questions regarding this change, please email registration@gala-net.com.

Jasně a stručně. Zítra poslední den na výměnu "HESLA" v US verzi. Potom Vám zasílají dle výše uvedeného náhodně vygenerované heslo ze serveru.
Vratka lvl3 p0 15.05.2011 19:10:54
nahlásit | odpovědět
Chtěl bych teda vědět na jaký svět jít? neboly na jakém světe je česká klan bo guilda.
dedek lvl21 p0 16.05.2011 09:30:01
nahlásit | odpovědět
Jestli prahneš vyloženě po česko-slovenské komunitě, tak jak již tu bylo prezentováno níže:"Eu ISA server za ligu je prý 50-100 čechů.......". My jsme šli vyloženě a zjišťně na US (Tensess), kde máme z předchozích her velice dobré zkušenosti se servery v zámoří ( ať již se jedná o tech.podporu RT, řešení drobností ze strany GM apod., čili kompletním servisem). Musím konstatovat, že na serveru Tensess zatím "Alles Gute".
Sarkel lvl3 p0 26.04.2011 01:50:53
nahlásit | odpovědět
Allods Online není od Gpotato ale ruských vývojářů Astrum Nival.
Za obě strany nenechá hrát jenom EU verze hry. Na RU a US serverech se dá hrát zároveň za Ligu/Empire.
S dennímy questy se dá jednoduše hrát bez placení, plus eventy, plus contesty, plus auction house. Stejně jako Rai hraju už přes rok, neplatil sem ani korunu a díky eventu mám incense dost na dalších 220 dní. A nedojde, protože denní quest mě přidává další.
V oficiálním release navíc nebude incense ani potřeba, kromě pvp.
Phylacteries/Charms se rozdávaly v eventech, navíc sou teď zadarmo, stackují do 1000 takže nechat si zničit gear prakticky nehrozí. Scrolly na očištění se navíc dají koupit za zlato v aukci.
Incense a charms/phylacteries navíc ani nejsou hlavní problém cash shop systému. Kompletně jsi zapomněl zmínit runy, což je hlavní cash shop věc kterou je třeba kupovat, ale opět se dá celkem jednoduše koupit buď v aukci nebo levněji od lidí z guildy.
Celkově bych dal spíš 8/10, hratelnost rozhodně není tak zlá.
Rai-che lvl14 p5 25.04.2011 22:18:58
nahlásit | odpovědět
Jsem zmaten z toho, jak je tu psáno, že po lvlu20 je těžké hrát bez utrácení.
Hraju na US serveru Tensess již skoro rok a doteď jsem necítil nejmenší potřebu utratit za hru jedinou korunu. Hra se mi zalíbila, tak ji hraju pro potěšení a ne pro to, abych ji porovnával s jinými, nebo se snažil být honemrychle nejvyšší lvl.
Incense a Holy Charmy jsou na US serverech zadarmo, oba itemy se dají získat v daily questu. Incensi jste mohli dostat na 4 hodiny (po novém patchi ji máte neustále aktivní), 5 holy charmů si koupíte za 50 silver, nebo v item shopu zadarmo po stovce, nebo 500 charmů.
Jediné věci, které mim přijdou na mysl jako hodnotné za útratu jsou tašky a mount. Obojí se dá ale koupit ve hře, když se člověk pohrabe v aukcích. Před pár dny jsem díky členovi guildy dostal batoh se slevou a platil v ingame cashi. Co se koně týče, tak jsem jednoho dostal od kámoše a nedávno vyhrál v soutěži na fóru druhého (kamarád ho vyhrál taky, takže jsme už oba šťastní a veselí).
Kdybyste se někdo rozhodl dezertovat na US server Tensess, tak my češi Ludovic Staropramen a Sarkel vám ochotně pomůžeme kdy bude třeba.
Jsemtady lvl20 p0 25.04.2011 22:40:46
nahlásit | odpovědět
Placené to bylo a Cone of incense (Item na takovej ten hlavní buff se tu pořád platí, daily na něj je, ale to je opruz a o tom, že by ostával opravdu nemám info. Pop je zatím zadarmo.) Každopádně to chci zrecenzovat znovu po novým patchi, kde se má leccos změnit. Když to hraješ tak dlouho, tak budeme rádi, když sepíšeš článek o end-game hraní Allods. Mně jinak spíš láká ten Eu server, kde je dost Čechů, už tam mám postavičku nachystanou, tak jsem zvědav a jinak musím říct, že i s tou cca stovkou za měs. je to opravdu šikovná gamesa a marně hledám vysloveně lepší, jen lfg mi tu dost chybí.
sorrer lvl13 p0 22.04.2011 13:57:10
nahlásit | odpovědět
Jak sa kvám dostanu do guildy??
lukas lvl9 p0 21.04.2011 14:23:43
nahlásit | odpovědět
Ja sem pritom usnul protoze tam porad chodim tam a tam lepsi je genesis.
Jsemtady lvl20 p0 21.04.2011 14:29:46
nahlásit | odpovědět
Mno docela se tu naběhá, ale smysluplně tj. pokaždé s jiným questem atp.
dedek lvl21 p0 21.04.2011 06:51:14
nahlásit | odpovědět
Skromný dotaz. Hraje zde někdo na serveru "Tensess" ? Když ano, tak za jakou stranu ?
gc3non lvl39 p10 22.04.2011 13:59:31
nahlásit | odpovědět
Ja tam hraju za Alianci.
Jsemtady lvl20 p0 22.04.2011 14:54:39
nahlásit | odpovědět
Eu ISA server za ligu je prý 50-100 čechů, čili doporučuji se tam přesunout ... asi tam po patchi taky přijdu poexpit.
Rai-che lvl14 p5 25.04.2011 21:34:51
nahlásit | odpovědět
Ano, já a další tři češi, co znám. Každý máme na obou stranách postavu. Ale naše hlavní jsou u Empire, lvl40 a dál.
Nejnovější screenshot
Nejnovější screenshot
gc3non: Potkal jsem Gam...........
Ovládací panel
Přihlašovací jméno:
Heslo:
zapomněli jste heslo? zaregistrujte se zde
Nejnovější zpráva z chatu
Nejnovější článek z blogu uživatelů
Miničlánky
Nejnovější minirecenze
Sherwood Dungeon
0 z 10
Nejnovější komentáře
Rift
1 gc3non: Seratos?
Rift
2 gc3non: Strom :-D asi.
Rift
2 otakar: Souhlasím,bohužel:(
Prius Online: Otevřená beta startuje 2. června
4 Dena: Kde si to můžu stáh nout?
War Thunder
4 ohandl: Neni to špatná hra ale ty odměny při spouštěni hry,nic moc.
Renesanční Království: Po válce
1 paveldf: Nikdo nic nepíše, tak snad se nebudete zlobit, když něco přidám já. V Renesančních královstvích máme již rok 1...
Blood and Soul
2 plnyhrnekkafe: Ale docela jen je to rusky.
War Thunder
1 Hipno: Vypadá to dobře :D
Revelation Online
5 Monoke: To já si vždycky čas najdu xD Legie mě chytla jako nikdy žádný jiný datáč :-D
Revelation Online
2 Monoke: Vypadá to vcelku zajímavě :)
Nejnovější videa

Might & Magic Heroes Online: Oficiální trailer
Není tam toho ukázáno ze hry zrovna hodně, ale vypadá to moc pěkně.

Armored Warfare: Ukázka soundtracku
3 Společnost Obsidian Entertainment zveřejnila krátkou ukázku soundtracku do sv...

Archlord 2: Vlog - Loot & Equipment
Tvůrci berou vše vážně a připravují pro hráče několik epizod vlogů. Tohle je ...

Top uživatelé
UživatelLevel
1. gc3non 39 (113 expů)
2. Dvoulistek 37 (209 expů)
3. davi.k 37 (181 expů)
4. fabia98 37 (0 expů)
5. Andy 36 (41 expů)
6. otakar 35 (193 expů)
7. Trenak 35 (152 expů)
8. Mirdous 33 (276 expů)
9. Khemenki 31 (181 expů)
10. SuG4Ru 31 (164 expů)
Nejvíce kliknutí
UživatelKliknutí
1. ||Cobra11|| 1449
2. herovis 1013
3. Trenak 830
4. Rotačák 347
5. avrilka19 316
6. zafan 287
7. EjKejTrenak 189
8. ExisteR 181
9. Andy 138
10. canki 115
Tip na článek
© ITEM 2011 - 2020 | Reklama | Podmínky | Kontakt